Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK, rokon kizáró ok, többi...

CSOK, rokon kizáró ok, többi lejjebb. ?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tudom ,hogy alap esetben rokontól nem lehet semmilyen ingatlant venni amihez CSOK-ot igényelünk. Azonban arra lennék kíváncsi, hogy:


- Páromnak van egy gyermeke már. Most kiderült, hogy babánk lesz, ráadásul 3 van a pociban.


- Keresztapja, aki a nagybátyja is egyben rendelkezik építész céggel és egy hamarosan elkészülő új ingatlannal.


A kérdés a következő:


Ha a CSOK-ot ÉN igénylem, a férfi és nem vagyok házastársi viszonyban a párommal, akkor az ő rokonától megvehetem e az ingatlant a CSOK segítségével? (csak a 10 milliót akarjuk felvenni, hitelt nem mert nem kapnánk a bírálat során amúgy se, meg ez amúgy is csak a banknak jó. BAR ilyesmi nincs. Új ingatlan árak kb 25millió ami megfelelne, ennyit meg sosem fizetünk ki.)


Az ingatlan pl csak az én nevemre kerülne, a fennmaradó összeget pedig kifizetnénk megegyezés alapján részletben...(persze ezt nem kell tudnia senkinek)


Gondolom ez azért nem lehetséges, mert a kiskorú gyermeknek a nagykorúságáig, de legalább 10 évig abban az ingatlanban kell laknia, így az ő lányát amúgy sem lehetne kivonni az egyenletből, az anyáról nem is beszélve, mivel érintett. Max ha külön lennénk, gondolom...


Tudom ,hogy furcsa kérdés, de nem szeretnénk megválni a babáktól ,de a reményünk édes kevés, hogy megtarthassuk őket. Segélyen meg nem lehet élni és nem is akarunk! :(


Szóval ezek értelmében mi a véleményetek? Valamilyen javaslat?



2017. márc. 12. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ugye nem gondolod, hogy a bank olyan hülye, hogy neked, mint egyedülállő, gyermektelen férfinek megadja a CSOK-ot?


Ez a rész még különösen értelmetlen "Gondolom ez azért nem lehetséges, mert a kiskorú gyermeknek a nagykorúságáig, de legalább 10 évig abban az ingatlanban kell laknia, így az ő lányát amúgy sem lehetne kivonni az egyenletből, az anyáról nem is beszélve, mivel érintett. Max ha külön lennénk, gondolom... "

2017. márc. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló gyermektelen férfinak nem jár a csok. Egyetlen járható út az lenne,.ha megszületnének gyerekek és nálad helyeznék el őket. Majd ezután megvennéd a házat, amiben a párodnak nem lehetne tulajdonjoga. És ugye kamuszerződés kell.

Nah most ott bukik a dolog, hogy a bíróság nem nagyon ítélne neked 3 újszülöttet, maximum ha az anyjuk lemondana róla. De miért kockaztatna a feleséged? S e gyerek, se ingatlan? A nagybácsi meg miért kockáztatna milliókat? Törvényesen soha nem tudná behajtani rajtatok a " később részletekben kifizetnénk részt".

2017. márc. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem feleséged, bocsánat hanem párod.
2017. márc. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megint ez olyan ember,aki túl akar nyúlni a takaróján!

Tehát,ha nincs megtakarításod,ne nagyon gondolkodj a 10millió csokban és új ingatlanban,ennyi! Azt írod a megélhetés is gond,talán itt kéne kezdeni a probléma megoldást és nem egy 10millió forintos hitellel! Igen,hitel,ugyanis utólagosan folyósítják készültségnek megfelelően.

Jah,és várjuk már meg,hogy megszülessen az a 3 gyerek. Nem kis kockázat egy hármaniker terhesség!

2017. márc. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi felvettük építkezéshez a 10 millió csokot ìgy tapasztalatból írom :esélyed sincs.Eleve azt nem értem hogy gondolod a fennmaradó összeget hogy gondolod a bankot kikerülve majd kifizetni.A csokot csak akkor folyósítják mikor a fennmaradó összeget már átutaltad az eladónak.És azt bizony igazolni kell.
2017. márc. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

de jót nevettem, Istenem. :D


legalább milliószor elmondták, leírták, kinek és hogyan jár a CSOK. Inkább ne gondolkozz, árt. Olvass inkább.

2017. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!