Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akinek már mondta fel a bank...

Gábor19... kérdése:

Akinek már mondta fel a bank a folyószámla "A" hitelét, azt hogyan és mennyit kellet vissza fizetni?

Figyelt kérdés

Az otp-nél volt egy 251000 folyószámla hitelem amibe le is mentem teljesen. 5 hónapja másik cégnél dolgozom és ott kézhez kapom a jövedelmem. Múlt hónapba kaptam egy sms-t a bankól hogy 0-ra változtatták a hitel keretemet. Bár már azóta 60 ezret tettem a számlára, de attól félek hogy behajtási kötelezetséget indítanak, és az elég költséges. Elvileg részletekben vissza lehet fizetni, de nem tudom jogy mennyivel kell majd többet fizetnem. A bankban nem túl segítő készek azok a pitshák.

Aki járt már így, annak mennyivel kellet többet vissza fizetnie?



2017. márc. 5. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért mondták fel a hitelkeretedet, mert a szerződésedben az áll, hogy rendszeresen X Ft munkabér érkeztetését vállalod a folyószámlára. Mivel ezt elmulasztottad, egyösszegű követeléssé vált a teljes keret. SOS menj be a bankba és kérj részletfizetést. Minél nagyobb ütemben tudod visszafizetni, annál kevesebb lesz a kamat. Minél tovább húzod az ügyintézést, annál több kamat rakódik a most fennálló tartozásodra. Ne várd meg, amíg átadják az adósságot követeléskezelőnek, mert az már tényleg nagyon drága.

Mivel az A hitel kamata 20% körül van, minél hamarabb elkezded visszafizetni, annál jobban jársz. Senki nem tudja Neked megmondani, mennyi lesz a végeredmény, mivel nem tudhatjuk, milyen részletekben sikerül megállapodnod a bankkal.

2017. márc. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Próbálj meg még egyszer bemenni a bankba és részletfizetést kérni - csak ne így állj hozzá a dologhoz: "nem túl segítő készek azok a pitshák. "

Ha pl. rólam mondanád ezt, én sem lennék segítőkész :D


Na, félretéve a humorizálást: minél hamarabb pakolj a számládra- akár saját magadtól önállóan is havonta pénzt, mert az OTP honlapján megtalálható a hitelkamat és az bizony nem kevés...


"A Teljes Hiteldíj-mutató (THM) értéke


rendszeres jóváírás fedezete melletti folyószámlahitel esetén 24,1 – 37,5%


- Simple Kártya szolgáltatáscsomag 29,6 – 38,5%

- Simple Kártya szolgáltatáscsomag 35 év felett

29,8 – 38,4%"


És igen, ha átadják követeléskezelőnek, akkor annak a munkadíját is kell fizetni, stb - szóval tényleg próbálj meg megállapodni részletfizetésben.

2017. márc. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: a kérdésedre pedig pontosan nem lehet válaszolni, hogy mennyit kell visszafizetni, hiszen függ attól, hány hónap múlva tudod törleszteni a teljes összeget - addig mindig rakják rá a kamatot, ami nem kevés :-(
2017. márc. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kérdeztem már ezt a részletfizetést, és erre mondták hogy várjuk meg amíg behajtás alá kerül. Amúgy már megkeztem a számlára a pénz utalást, mert eddig a tüzifa beszerzése miatt nem tudtam fizetni. De 1 hónapja szinte minden héten rakok rá több-kevesebb összeget.
2017. márc. 5. 22:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Az jó!... Ha látják, hogy folyamatosan érkezik rá a pénz, akkor talán el is tudod kerülni a behajtást - ami azért lenne jó, mert akkor legalább a követeléskezelő költségét megúsznád + látják a jó szándékot, az együttműködést (azt a bank mindig szereti :-) ).
2017. márc. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Annyit kérdeznék még, hogy mielőtt ki adnák behajtó cégnek, az elött értesítenek majd?
2017. márc. 6. 15:27
 7/10 anonim ***** válasza:

"Annyit kérdeznék még, hogy mielőtt ki adnák behajtó cégnek, az elött értesítenek majd?"


Nem. Csak ha már a követeléskezelőnél van (OTP Faktoring)

Épp ezért én azt javaslom, menj be még egyszer a bankba, kérd meg az ügyintézőt, hogy állapodjatok meg részletfizetésben és ha erre nem hajlandó, akkor nyugodtan kérd a fiókvezetőt - Ő köteles Neked felvilágosítást adni arról, mi hogy fog történni. Mindenképpen mondd neki, hogy megoldásra törekszel, meg hogy folyamatosan pakolod be a pénzt, stb.

2017. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma voltam benn, most egy normálisabb srác volt. El is magyarázta hogy mire számítsak. Majd hónap vége körül amikor már behajtásra kerül, akkor kérhetem a részlet fizetést. Ha rendesen fizetem akkor nem adják ki más behajtó cégnek.
2017. márc. 7. 15:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, jól van, örülök, hogy alakul... :-) (2,7 vagyok)
2017. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a késöbbiekben írok hogy majd hogy alakul.
2017. márc. 9. 00:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!