Banki folyoszámla hitelt hogy tud a bank behajtani? Nem megy már rá utalás.
Sehogy.
Éppen ezért el fogja adni egy követeléskezelőnek, aki viszont már gyakorlott benne, így aztán a végén majd letiltatja a máshova menő fizetésedből, vagy egyszerűen viszi a hűtődet.
Kiderítik, hogy helyettük melyik bankhoz érkezik pénzed, és onnan fogják levonni a tartozásod.
Ha ez sem működik, akkor végrehajtást indítanak.
És ezeknek a pluszköltségét persze te állod, így sokkal több lesz a tartozásod, mint most.
Ezt hívják hitelcsapdának, amikor azért veszel fel hitelt, hogy egy másikat törlessz.
Nem, az esetek 99%-ban nem jobb (hitelkiváltásnak bizonyos peremfeltételek mellett van értelme, de általában nem ilyen esetben)
Miért nem ezt törleszted részletenként? havonta többet utalsz rá, mint a kamat, akkor szépen el fog fogyni ahelyett, hogy felvennél egy újabb összeget, amire megint kamatot fizetsz, hogy kifizesd ezt és a kamatait
A hitelkiváltó hitel akkor jó, ha olcsóbb (kisebb a kamata) vagy a feltételei kedvezőbbek számodra.
A mostanit nem tudod rendben törleszteni, a kiváltó hitel pedig mondjuk hosszabb futamidejű, de így alacsonyabb a havi törlesztőrészlet, így ezt már tudod rendben fizetni.
Igaz, ez utóbbi esetben a végén összeadva többet fizetsz vissza, de legalább nem esel késedelembe és nem lesznek gondok.
Ha nem tudja a bank a nála vezetett számládról beszedni a tartozást, más banknál vezetett számlához nem nyúlhat hozzá.
Csak jogi úton tudja követelni az adóstól a pénzt.
Ha eladja egy követeléskezelő cégnek, akkor az, ha nem adja el, akkor saját maga fog fizetési meghagyást indítani ellened majd ha akkor sem fizetsz végrehajtást kezdeményez.
A végrehajtó, aki hatósági személy (nem behajtócég emberei!), pedig inkasszózhatja a számlád, bármelyik banknál is van, lefoglalhatja az ingóságaid, megterhelheti a jövedelmed, végrehajtási jogot jegyeztet be az ingatlanodra, lefoglalhatja a gépjárművedet, stb...
Persze rengeteg megkeresés történik előbb a bank, majd ha eladja a bank a hitelt, akkor a követeléskezelő részéről. Írásban is, telefonon is.
Ha jogi útra kerül, akkor már nem lesz annyi levél.
A közjegyzőtől az FMH-t is megkapod postán illetve a végrehajtás megindulásáról is kapsz levelet.
A végén sokkal, de sokkal rosszabbul jársz, már csak a rengeteg plusz költség miatt is, amit szintén neked kell állnod.
Próbáld meg minél előbb rendezni a bankkal a tartozásod és mihelyst egyszer teljesen vissza bírtad fizetni, azonnal szüntesd meg a folyószámlahitelt. Ne csináld azt, hogy kinullázod, majd utána újra igénybe veszed és abból élsz, mert megint kezdődik elölről a vergődés.
"A hitelkiváltó hitel akkor jó, ha olcsóbb (kisebb a kamata) vagy a feltételei kedvezőbbek számodra.
A mostanit nem tudod rendben törleszteni, a kiváltó hitel pedig mondjuk hosszabb futamidejű, de így alacsonyabb a havi törlesztőrészlet, így ezt már tudod rendben fizetni.
Igaz, ez utóbbi esetben a végén összeadva többet fizetsz vissza, de legalább nem esel késedelembe és nem lesznek gondok. "
Igen, a leírás jó, csak éppen folyószámlahitelről van szó, ahol nincs futamidő, a kamat is általában nagyon gyorsan változik, mert folyamatosan buborhoz van kötve, így ezeknél elenyésző az az eset, hogy megéri felvenni egy másik hitelt a visszafizetésre.
Én írtam a hitelkiváltó hitelt.
Talán kicsit pontatlan voltam.
Folyószámlahitelnél azért lehet jobb a kiváltó hitel, mert fix, átlátható és éppen ezt a bizonytalanságot szünteti meg.
És ahogy te is írtad a folyószámlahitelnek nincs törlesztőrészlete, az egészet vissza kell fizetni határidőn belül. Viszont ha a kiváltó hitelnek az adós számára teljesíthető havi törlesztő részlete van, akkor vállalható megoldás, sőt így elkerülhető, hogy a bank felmondja a szerződést.
Még ha a végén többet is fog visszafizetni, de szerződés szerint tud teljesíteni az ügyfél, ami nem kérdés, hogy mennyire fontos.
"És ahogy te is írtad a folyószámlahitelnek nincs törlesztőrészlete, az egészet vissza kell fizetni határidőn belül. "
Nem!!! Pont ez a lényeg, hogy a folyószámlahitelnek nincs határideje, nincs törlesztőrészlete, nem létezik az a fogalom, amiről Te beszélsz, hogy az egészet vissza kell fizetni határidőn belül.
Az OD egy rulirozó hitel, aminél a legtöbb bank csak egy minimális kötelezően fizetendő részt határoz meg (általában kb a kamatot), a hitelkereted akár a végtelenségig maradhat kimerítve, persze ez esetben a végtelenségig fogsz utána fizetni kamatot, ami összességében brutálisan magas összeg lesz.
Tehát a legjobban azzal jár, ha a annyit fizet, amennyivel szépen elkezdi lebontani a tartozást is, nem csak a kamatokat fizetgeti be. Ez ugyanúgy átlátható, cserébe nem rúgják rá az ajtót a behajtók, ha az egyik hónapban elfelejt fizetni, vagy másra kell a pénz.
Amiről te beszélsz az csak úgy működne, ha felvenne most egy zártvégű hitelt, abból törlesztené az OD-t, és u tána azt törlesztgetné. Ennek bizonyos peremfeltételek mellett lehet értelme, mert a zárt végű hitelnek általában jobbak a kamatai mint a folyószámlás keretnek, kérdés, hogy a költségek beszámításával is megéri e, és az is kérdés, hogy kapna e hitelt egyáltalán, jobban járna e a kérdező azzal, hogy ütemesen kell minden hónapban fizetni ahelyett, hogy akár egy hónapot is kihagyhat.
Az biztos, hogy a legrosszabb amit most csinál, hogy várja, hogy a bank lemondjon a pénzéről, mert mire észbe fog kapni simán a 3-4x összeg + a behajtás költségei fogják terhelni, akkor meg majd szépen letiltják a fizetéséből, és évekig nézheti, amint eltűnik pár tízezrese a hó elején.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!