Hitel átiratás?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek vettem fel személyi kölcsönt,mert ő nem tudott viszont érdekelne,hogy át lehet-e iratni az ő nevére?Mégiscsak biztosabb

2017. márc. 3. 07:01
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ismerősömnek vettem fel személyi kölcsönt,mert ő nem tudott"


Ha nem tudott, akkor annak az az oka, hogy a bank nem tartotta hitelképesnek. Mivel nem hitelképes, ezért most sem fogod tudni "átíratni" a nevére - hacsak azóta nem állt be pozitív változás az életébe: pl. jól fizető munkahelye van több hónapja, stb.


"Mégiscsak biztosabb"

Nois, ezen előtte kellett volna gondolkodni. Nem tudom,hogy állapodtatok meg, Neked fizeti-e a részleteket vagy később, 1 összegben törleszt, de jó ha tudod: ha meggondolja magát és holnaptól 1 ft-ot sem ad, akkor Neked kell kifizetned a TELJES összeget.

2017. márc. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Átíratni" három dolog szükséges.


-te, mint adós belemenj

-az ismerősöd belemenjen

-bank hitelképesnek találja az ismerősöd és a bank is belemenjen



Nem átíratás, hanem hitelátvállalás.

Új szerződést kell kötni a bankkal, amely a régit megszünteti.


Mivel a bank nem találta korábban hitelképesnek, valószínű most sem lesz az, akkor pedig hiába menne bele az ismerősöd, nem lehetséges.



Mivel te vagy az adós, minden kötelezettség a tiéd, az ismerősöd ha nem akar, nem fizet, minden joghátrány téged sújt majd.


Ha az a bank amelyik hitelezett, nem találja hitelképesnek az ismerősöd, meg kellene próbálni még néhány bankot, mert lehet, hogy másik igen és ebben az esetben a hitelkiváltást másik bankkal megoldani.


Persze simán lehet, hogy egyetlen bank sem hitelez neki, mert olyan a hitelképessége, hogy szóba sem állnak vele.

2017. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Estádio de Felchút ***** válasza:

Akkor szépen, sorjában:


"Ismerősömnek vettem fel"

- NEM! Magadnak vetted fel. Ez a te adósságod.


"személyi kölcsönt"

- grautulálok... nyilván nagyon fontos dologra veed fel


"mert ő nem tudott"

- ez azt jelenti, hogy a bank nem találta hitelképesnek


"át lehet-e iratni"

- :)) ennél a résznél jót röhögtem

2017. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2017. márc. 5. 06:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!