Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakástakarék+hitel?

Fundamenta lakástakarék+hitel?

Figyelt kérdés
Fundamenta lakástakarék+hitel ügyben lenne kérdésem, még pedig a következő; - Ha én megkötök pl. ma 8 milliósra ltp-t akkor mennyi a legrövidebb idő amikor felhasználhatom? Pl akár aznap ha meg van a megfelelő lakás? - Melyik összeget tudom felhasználni akár a megkötés után? A hitel összeget vagy a hitelt+megtakarítást? Ki az aki már lakásvásárlásra igénybe vette a lakástakarék hitelt és mik a tapasztalatai? Nem értetlenkedni akarok csak beszéltem telefonon 2 ügyintézővel is és mind ketten mást mondtak. Idióta megjegyzéseket illetve válaszokat nem kérek.

2017. márc. 1. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden hiteligénylésnél alapvetően két szabályt kell betartani a pénzintézeteknek:


1: Megfelelő hitelképesség a kért hitelösszegre

2. Maximum 80% lehet a teher a megvásárolandó ingatlanon.


Az első részletes hitelképesség vizsgálat után kideríthető.

A második szabályt úgy kell értelmezni, hogy vagy van legalább 20% önerőd, vagy van plusz ingatlan fedezeted.


Tehát a 8M Ft azonnal igénybe vehető (5,9% kamattal), ha van legalább 2M Ft önerőd, vagy vehetsz azonnal 8M Ft-ért lakást, de akkor kell még egy ingatlan fedezet, amire jelzálogot raknak.


Arra is vigyázni kell, hogy a 80%-os terhelhetőség lehet jóval kevesebb is, ha az ingatlan nem nagyvárosban van, vagy kiemelt településen, tehát lehet, hogy sokkal több önerő kell, mint 20%.

2017. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszt!
2017. márc. 2. 05:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg egy megbizhato fundamentas ismerose?
2017. márc. 2. 08:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok Fundás személyi bankárt ajánlani, mivel a konkurenciánál dolgozom, de ha érdekli, milyen hitelajánlatok léteznek az elképzeléséhez igazítva, abban bármikor tudok segíteni.
2017. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Szomorúan és rosszindulat nélkül mondom: Nagyon nehéz korrekt fundamentást találni. Ugyanis ilyen, annak ritkán éri meg ezzel foglalkozni.

Személyes tapasztalat.

Viszont az előző válaszadót jó szívvel ajánlom, hosszú ideje követem a válaszait, korrekt és felkészült. És aktívan végzi ezt a munkát.

2017. márc. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Atgondolom, koszonom szepen!
2017. márc. 4. 08:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!