Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarék nem fízetése...

Lakástakarék nem fízetése esetén a bank felmondhatja azt a jelzáloghitelt, amihez a lakástakarék tartozik?

Figyelt kérdés

2016. szept. 23. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Amennyiben ez egy kombi hitel, akkor természetesen igen, hiszen ha nem fizeted a lakástakarékot csak a banknak a kamatokat, a tartozásod sosem fogyna el.
2016. szept. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!


Igen, kombi hitelről van szó.


Én sem az ismerősi körömben, sem az interneten nem találkoztam ilyen esettel, gondolom nem sok ember került hasonló helyzetbe.

2016. szept. 24. 08:54
 3/3 anonim ***** válasza:

A teljes hitelállományhoz képest igen alacsony a kombi hitelek aránya és a legtöbb hitelnél csoportos beszedéssel történik a lakástakarék fizetése is, így nem igazán tud előfordulni a "nem fizetés".


Valószínűleg ezért nem hallottál erről, de pl a biztosítással kombinált hiteleknél is ugyanez a helyzet, ha valaki nem fizeti a biztosítást, felmondják a hitelt, hiszen akkor nem fizeti a tőkerészt.

Én már több ilyen esettel is találkoztam.

2016. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!