Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szemelyi kolcsonbol a vasarolt...

Szemelyi kolcsonbol a vasarolt haz 20%a kivitelezheto igy?

Figyelt kérdés

Szemelyi kolcsont szeretnenk felvenni 1,5milliot hogy megvehessunk egy 6millio ft-os hazat. A budapest banknal ez kivitelezheto lenne ugy hogy az egyikunk nettoja 107.000 ft masikunknak 120.000 ft.

Ugy terveztuk hogy egy evig meg otthon maradnank mindketten es osszegyujtenenk 1 millio ftot amit egyben a szemelyi kolcsonbe tolnank.( 1millio ftnal 1%at kell pluszba fizetnunk a szerzodes modositas miatt ami 10.000ft)

A szemelyi kolcson es lakashitel egyutt lenne egy honapban 76.000ft es ez mellett raknank ugye meg felre.(mindketten megkeressuk a havi 130-140et egyebkent)

Nagyon nem szeretnrnk szk-t de ez a haz tobbet er sokkal es azonnal le kellene ra csapnunk mert tobb erdeklodo van. Kivitelezheto szerintetek ez igy?


2017. márc. 1. 10:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(A megvasarolt hazban tudjuk hogy minimalis rezsit kellene fizetni ha nem vagyunk ott de az szerintem meg belefer :) )
2017. márc. 1. 10:11
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, hogy nem igazán...

Hitelkalkulátorral megnéztem, hogy 1,5 millió ft-nál 5 éves futamidővel 1,9 millió ft körül kell visszafizetni, havi 32 ezer körüli törlesztővel.

Tekintettel arra, hogy a fizetés max. 33%-a terhelhető, s ez a 120 ezres fizetésnél 39 ezer ft, ezért a másfél milliót személyi kölcsönt még csak-csak megkapnátok, de a másik hitelt aligha, mert azt meg csak a nettó 107 ezres fizetésre lehetne terhelni...Báááár... 20 éves futamidőre kb. 25-30 ezer ft körüli részletfizetés lenne, de 6 millió körül kellene visszafizetni.


Íme egy hitelkalkulátor személyi kölcsönre:

[link]

És a lakáshitelre:

[link]


Megmondom őszintén, én havi össz. 227 ezres fizetésre nem vennék fel úgy kölcsönt, hogy kb. 70 ezer ft havi törlesztő van (min. 5 évig) És ha az egyikőtök fizetése BÁRMI OKBÓL KIESIK, mit csináltok?

Aztán még átírási illetéket is kell fizetni, stb.

2017. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"ez a haz tobbet er sokkal es azonnal le kellene ra csapnunk mert tobb erdeklodo van."


A másik meg az, hogy amíg nem tudjátok letenni a foglalót - azaz készpénzt, addig az eladó bárkinek eladhatja.

Bár a személyi kölcsön elég gyorsan meglehet, de ettől még elvihetik közben a házat.

2017. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Atirasi illetek, foldhivatal.papir stb-re van mar 300.000kp ugy tudom ennyi kifutja

A szk-t 7evre vennenk fel visszafizetni kb 1m800at kellene. De mivel egy evig "csak" a havi 76ezer ft lenne igy felreraknamk 1milliot kb amit beleloknenk a szemelyimkolcsonbe. Igy 1m400kb kilenne fizetve(mert ugye egy evig kozben havi szinten is fizettuk) igy par 100ezer maradna es mivel csokken a futamido igy a kamatok is csokkennenek es kb 2ev alatt elinteznenk a szk-t :)

2017. márc. 1. 11:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül...

Nemrég írta valaki, hogy hamarabb kifizette az áruhitelt és szinte semmivel nem kellett kevesebbet fizetnie - sőt, még majdnem bukott is rajta. Attól függ, milyen a szerződés...

De ez úgyis a bankon múlik, hogy megadják-e így vagy sem?

2017. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kertunk bankajanlatot es direkt kitertunk erre a reszre es ott is ezt mondtak amit irtam irt
2017. márc. 1. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:
De hát ha a bank igent mondott rá, akkor mi a kérdés?
2017. márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hogy kivitelezehetoe igy ahogy leirtam hogy a szk-be beletesszuk egy ev mulva az egy milliot. Mert tartok tole hogy van valami kiskapu vagy ilyesmi hogy "atverjenek" minket.
2017. márc. 1. 11:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Már válaszoltam erre:

"Nemrég írta valaki, hogy hamarabb kifizette az áruhitelt és szinte semmivel nem kellett kevesebbet fizetnie - sőt, még majdnem bukott is rajta. Attól függ, milyen a szerződés..."


Vissza lehet fizetni hamarabb, de nem biztos, hogy ezáltal kevesebbet fogtok fizetni.

2017. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andrejcsik Gábor ***** válasza:

Szia


Lássuk a szikár tényeket az alapján amit írtál.


1 éven keresztül fizettek 76.000 Ft-ot hiteltörlesztésre és félreteszel 83 000 Ft-ot havonta. Ez összesen 159 000 Ft. A fennmaradó összeg havonta 68 000 Ft. Ebből kell megoldanotok a minden mást. Amennyiben ez megy, akkor szuper.


Egy kérdés. Miként lesz a 107 illetve 120 nettóból havi 130-140? Ha valamilyen borravalós szakmában dolgoztok vagy borítékos kiegészítés történik, akkor értem, csak ez egy kis ellentmondás volt nekem.


Honnan tudod, hogy a ház sokkal többet ér? Olyantól aki ért hozzá, vagy csak egy jó szándékú baráttól? Lakni akarsz a házban vagy továbbadni rajta? Ez megint azért fontos kérdés számomra, mert ha nem befektetési céllal veszitek az ingatlant, akkor sokkal fontosabb szempont, hogy mennyire felel meg nektek arra a célra, hogy ott éljetek a következő években.


Amennyiben képesek vagytok megtakarítani havi szinten 80 000 Ft-ot, akkor nyissatok négy Lakás takarék pénztári számlát 4 évre egyenként a maximális 20 000 Ft-al (Adószámonként csak egyet lehet erre azért figyeljetek oda.) Erre kaptok állami támogatásként a befizetésetek 30%-át. A 4. év végére lesz összesen közel 4,7 millió Forintotok. Amennyiben ez kevés akkor tőlük vehetsz fel kedvezményes hitelt is, ami akár 10 000 000 Ft is lehet összesen, amiből véleményem szerint találhattok a fenti lakásnál jobb otthont is.


Amennyiben 1 év után mindenképpen költözni szeretnétek, akkor pedig az LTP-ket a futamidő lejárta előtt is át lehet forgatni hitelbe, ami nagyjából 2-3 hónap alatt lezajló folyamat. Ezt tapasztalatból tudom.


A személyi kölcsönös megoldást én egyáltalán nem javaslom.


Üdvözlettel:


Andrejcsik Gábor

2017. márc. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!