Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank nyújtja most a...

Melyik bank nyújtja most a legjobb hitelt lakásvásárlásra, hitelkiváltásra?

Figyelt kérdés
Mit kell figyelembe venni hitelválasztásnál ( éves kamatperiódus pl. ) Hol a legalacsonyabb a THM? hozzáértők válaszát várom....
2017. jan. 26. 05:55
 1/4 anonim ***** válasza:

"Mit kell figyelembe venni hitelválasztásnál"


Elsősorban azt, hogy megfelelünk-e az összes feltételnek?

(min. 20 % önerő, kellően régóta fennálló munkaviszony, megfelelő helyen lévő, megfelelő falazatú legyen az épület, stb)

Manapság ugyanis nagyrészt nem mi határozzuk meg, hogy felveszünk-e hitelt, vagy sem, hanem a bankok mondják meg, hogy kaphatunk-e vagy sem?


Nem tudom, azt pl. tudod-e, hogy a hitelkiváltás szót akkor használják, ha meglévő hiteleket szeretnél 1 db másik hitellel kiváltani? Gondolom, Nálad nem erről van szó (bocs, hogy ebbe "belekötöttem", csak pénzügyi dolgoknál fontos, minden szónak pontosan ismerjük a jelentését)

Hogy a kérdésedre is válaszoljak - itt tudsz utánanézni a lakáshiteles dolgoknak:

[link]


és itt:

[link]

2017. jan. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak konkrét információk alapján lehet megmondani, hogy a Te adottságaid és az ingatlan paraméterei szerint hol a legkedvezőbb a hitel. Még bankon belül is eltérő ajánlatokat kapsz, ha kis jövedelmű vagy, vagy exra magas a jövedelmed.
2017. jan. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
konkrétan: forintosított devizahitelem van, jelenlegi tőketartozás 11,1 M ft. A jövő héten előtörlesztek saját pénzből 6 M ft-ot. A fennmaradó cirka 5 M ft-ot szeretném más bank hitelével kiváltani. Kiváló adós vagyok, elmaradásom nincs, 250E ft felett van a havi nettóm. Az OTP baromi drága, láttam, hogy majdnem mindegyik banknál 3-4% között van a THM, OTP-nél 4 % felett. Ezért akarok a maradékot elvinni.... eleget szívtam már.... gondoltam van itt pénzügy tanácsadó akinek a kisujjában van a válasz. Köszönöm az eddigieket!
2017. jan. 27. 05:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Ok, így már tudok segíteni. Az OTP-ben a forintosított deviza hiteled 3 havi kamatperiódusú és valóban magas a kamata. Házon belül nem érdemes kiváltanod egy új típusú hitelre, mert neked 4% fölött maradna a kamatod a jövedelmed miatt.

Hitelkiváltásra jó lehetne Neked pl a K&H, mert ott 3% alatti kamatot is kaphatsz 1 éves kamatperiódussal (A kamat a KH-ban Kockázati árazású, nem csak a jövedelemtől függ, hanem pl a hitelösszeg/ingatlan érték arányától is, így pontos értéket csak részletes előszűréssel lehet mondani) és ha szeretnél extra kedvezményként díjmentes előtörlesztési lehetőségeket is kapni, akkor keress pl engem privátban.

2017. jan. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!