Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik szerintetek Magyarorszá...

Melyik szerintetek Magyarországon a legjobb hitelkártya- és megtakarítási számlatermék, mely pénzügyi intézmény kínálja azt fel?

Figyelt kérdés

Azért is kérdezem, mert sok hitelkártyatermékhez most már jár mindenféle kedvezmény, és hogyha okosan, felelősségteljesen használja az ügyfél (nem esik 45 napon túli késedelembe, rendszeresen feltölti a lehasznált egyenleget), akkor ezzel még lehet spórolni is!


Továbbá (talán az Erste Banknál láttam ilyet) van olyan megtakarítási számla is, amelyet ha igénybe veszel, valamennyi adótól mentes leszel, de lehet, hogy már nincsen ilyen, kb. 1 éve láttam. Havonta szeretnék félretenni egy minimális összeget (egyelőre még nem tartok ott, hogy egyből százezreket be tudjak tenni egy megtakarítási számlába), nyilván azért többet, mint 5-8 ezer Ft-ot.


Néztem olyan összehasonlító oldalakat, mint a bankmonitor.hu, amivel az a problémám, hogy elég kevés pénzügyi intézmény szerepel az adatbázisában, például a Citibank nincsen köztük, pedig az egy elég jelentős bank Magyarországon is.


Tudtok nekem ebben segíteni? Ha esetleg van ennél jobb összehasonlító oldal, és azt belinkelitek, azt is megköszönném!



2016. jan. 10. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak rész-válaszokat tudok adni:

"van olyan megtakarítási számla is, amelyet ha igénybe veszel, valamennyi adótól mentes leszel,"


Ez a tartós Befektetési számla, de nem az összes adótól leszel mentes, hanem csak a befektetési számlán megszerzett kamat után nem kell adózni



A Citibank azért nincs közte, mert kivonult a lakossági szolgáltatásból

[link]

2016. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, arra voltam kíváncsi, köszönöm!


A Citibank meg érdekes... Még mindig nyújt lakossági hitelkártya szolgáltatást Magyarországon, az előző hónapban ilyennel találtak be.

2016. jan. 10. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem tudom... :-)
2016. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

A TBSZ a kérdezőnek nem jó. Arra az ún. "gyüjtőév"-ben lehet befizetni. Utána már nem. Ezután a 3.ik év végéig felmondás esetén nincs kedvezmény 3 után a kamatadó és az EHO felét kell fizetni 5 év letelte után a kamat (hozam) kamatadó és EHO mentes lesz.

2016. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!