Diákhitel, behajtás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A mai napon, átadták a diákhitel tartozásom, a NAV-nak.

Mivel munkanélküli vagyok, és nincs semmi a nevemen, otthol élek a beteg szüleimmel, azt szeretném kérdezni, hogy lefoglalhatnak e valamit?

Sajnos kezdek pánik beteg lenni ettől az egész történettől, szóval ilyenkor, mi az eljárás menete?

És mire számíthatok nagyjából?

A válaszokat előre is köszönöm.



#Diákhitel behajtása #a NAV által.
2017. jan. 23. 23:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

# 9-es válaszolóra ne hallgass, mert nem igazán van képben.


A történetben maga a NAV a végrehajtó, tehát a NAV semmilyen végrehajtót nem fog bevonni. Éppen hogy a DH központ adta át a tartozást a NAV-nak végrehajtásra - mivel a törvény ezt engedi (adók módjára történő behajtás), így nem kell a polgári peres eljárás lépcsőit végigjárni, hogy a pénzükhöz jussanak.


Részletfizetés miatt sem a NAV-ot kell keresni, mivel nem a NAV-nak tartozol, ez nem adótartozás, ők csak a végrehajtók. Azt kell keresni, akinek tartozol, jelen esetben a DH központot, ha velük meg tudsz egyezni, akkor visszavonják a végrehajtást, és azt a NAV felfüggeszti. Ha nem tudtok megegyezni, akkor marad a végrehajtás.

2017. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ.

Szívesen megegyeznék a diákhitel központtal, de havi 30 000/ft ot kérnének havonta, 10 éven át.

2017. jan. 24. 23:23
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, Te egyáltalán elolvastad a linket, amit belinkeltem a Diákhitel Központról? (7-es vagyok)


Ott egy másik pontnál feketén fehéren le van írva, hogy lehetett volna részletfizetés csökkentést kérni, amíg nem mondták fel a szerződést. Nyilván jött már felszólításod, mielőtt felmondták a szerződést, csak fel kellett volna keresni a Diákhitel Központot: akár írásban, akár telefonon. Ráadásul indoklás nélkül is megadják/megadták volna a csökkentést 36 hónapra, a szüneteltetést is kérhetted volna.


"A Diákhitel Központ a fennálló indokok vizsgálata nélkül, maximum 36 hónapra engedélyezi a törlesztőrészlet mérséklését. A mérséklési idő felhasználása bármikor megszakítható és a fel nem használt hónapokra újraindítható.


A mérsékelt törlesztőrészlet összege egyénenként eltérő lehet, nem lehet kevesebb, mint az előző év október 31-én érvényes minimálbér alapú törlesztőrészlet összege. Ennél az összegnél magasabb törlesztőrészletet is vállalhat."


Ráadásul azzal is próbáltam segíteni, hogy megkérdeztem: mi a betegsége a szüleidnek, mert lehet, kaphatnál ápolásit - de semmi reakció.

Hát igen, segíteni annak lehet, aki hagyja - ha nem hagyod, nem tudok mit tenni....

2017. jan. 25. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

De ha már behajtáson van a Nav nál, ők levették rólam a kezüket.

Anya sajnos vak. :(

2017. jan. 25. 17:14
 15/18 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy fizetted rendesen, de télen 3 hónap kimaradt. Na, ez biztosan sántít, mert a diákhitel kzp. nem mondja fel a szerződést 3 havi részlet elmaradása után, ez 6 vagy 12 havi nem fizetés után következik be, attól függően mikori a szerződésed. Ha átadták a NAV-nak a tartozást akkor sincs minden veszve, mert a DH központtal meg lehet egyezni és akkor visszaveszik a NAV-tól az ügyet. Ha nem tudod fizetni a részletet amit megállapítanak Neked akkor írj további kérelmeket az anyagi-szociális helyzetedre hivatkozva, hogy mérsékeljék a törlesztőrészletet. Ha sikerül kialkudni egy elfogadható összeget akkor viszont azt fizesd rendesen mert ha egyszer is elmaradsz vele akkor második esély már nem lesz. A NAV behajtást meg kerüld el, mert az nem játék, nem fogják megvárni míg munkát szerzel, hanem kimennek foglalni, sajnos.
2017. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Fogalni csak azt tudják ami a te neveden van. Ingóságnál meg kb. ami a te szobádban van ha esetleg van valami értékes dolog. Szüleidtől nem foglalhatnak semmit.
2017. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, nagyon jól esett a sok jó tanács.

természetesen mindenkinek ment a zöld kéz.

Holnap felhívom a diák hitel központot, hatha sikerül.

Ha nem, akkor utána a Nav-ot.

Hosszú folyamat lesz tudom, de még ahogy olvastam nincs minden veszve. :)

2017. jan. 25. 21:58
 18/18 anonim ***** válasza:

16-os válaszoló! Hivatalosan foglalhatnak mindent amiről az adós nem tudja számlával igazolni hogy nem az Ő tulajdona. Tehát itt az adósnak van bizonyítási kötelezettsége, ha nem tudja igazolni hogy nem az övé az ingóság akkor a NAV nyugodtan vélelmezheti hogy igen és már foglalja is.

Kérdező!A NAV-val nem fogsz tudni ez esetben egyezkedni, mivel ez nem adó vagy adó jellegű tartozás, nekik nincs jogosultságuk semmilyen engedményt tenni, részletfizetést, vagy elengedést sem. Ezt csak a DHK-val tudod intézni, a NAV csak végrehajt jelen esetben.

2017. jan. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!