Diákhitel, behajtás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A mai napon, átadták a diákhitel tartozásom, a NAV-nak.

Mivel munkanélküli vagyok, és nincs semmi a nevemen, otthol élek a beteg szüleimmel, azt szeretném kérdezni, hogy lefoglalhatnak e valamit?

Sajnos kezdek pánik beteg lenni ettől az egész történettől, szóval ilyenkor, mi az eljárás menete?

És mire számíthatok nagyjából?

A válaszokat előre is köszönöm.



#Diákhitel behajtása #a NAV által.
2017. jan. 23. 23:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha elkezdesz dolgozni vonják a fizetésedből vagy ha lesz valami pénzed a bankszámládon vagy örökölsz vagy veszel lakást akkor arra ráterhelik.


Jobban jársz ha a Diákhitel Központban részletfizetést kérsz és azt fizeted.

2017. jan. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. :)

A diákhitel központ azután adta át behajtásra, miután nem tudtam munkanélküliként vállalni, a havi 30 000 ft-os törlesztést, 10 éven keresztül. :(

2017. jan. 23. 23:55
 3/18 anonim ***** válasza:

Miért mennyi a tartozás?


Fizetni kellett volna havonta a minimális kötelező törlesztőt az csak 6660 forint ebben az évben havonta.


Szerintem keress munkát amint tudsz és fizesd abból, mert egyre több lesz ha éveket vársz.

2017. jan. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

köszi, keresek ezerrel. :)

Ám fizettem rendesen, csak télen sajnos 3 hónap kimaradt, utána pedig munka nélkül maradtam.

ugye ez a szüleimet nem érinti, mivel itthol lakok, de a nevemen nincs semmi.

Amúgy kb 3 millió a tartozás.

Ennyiért le is csukhatnak? :(

2017. jan. 24. 00:35
 5/18 anonim ***** válasza:

Nos, milyen diplomád van, mire vetted fel a hitelt és hol laksz? Mi az, ami miatt nem tudsz dolgozni?

Bocs, hogy ezt mondom, de azt érzem - nem biztos, hogy igazam van - hogy inkább a kibúvókat keresed, mint a megoldást.

"Sajnos kezdek pánik beteg lenni ettől az egész történettől"


Még nem történt semmi, de már kimondod magadra a pánikbetegséget. Elhiszem, hogy félsz, de akkor tenni kell ellene, hogy ledolgozd az adósságot.

Pl. Milyen betegsége van a szüleidnek? Ha olyan, hogy állandó felügyeletre szorul, akkor lehet, hogy kérhetsz ápolási segélyt/támogatást.

2017. jan. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Diákhitelnek 30 ezer a törlesztése?! Azt a ku...
2017. jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#6

Nem feltétlenül 30 ezer ft és nem az első években - elég bonyolult a számítása, itt tudod megnézni:


[link]


Kérdezőnek: számos megoldás lett volna, ha felveszed a kapcsolatot a Diákhitel Központtal, amikor munkanélküli lettél: lehetett volna kérni a törlesztőrészlet szüneteltetését, csökkentését, stb.

Most, hogy felmondták a szerződést, már nem fogsz tudni alkudozni...

"A felmondást követően teljes tartozását egy összegben – 8 napon belül – szükséges megfizetnie. Ha a határidő lejártát követően, nem kerül rendezésre elmaradása, akkor teljes hiteltartozása átadásra kerül a NAV részére, behajtás céljából


A szerződés felmondását követően már nem lehet kérelmezni a Diákhitel Központ által biztosítható kedvezményeket (célzott kamattámogatás, törlesztési kötelezettség szüneteltetése, törlesztőrészlet mérséklése, új hallgatói jogviszony bejelentése)."

2017. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A Nav tól lehet, fizetési törlesztő részletet kérni?
2017. jan. 24. 16:00
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen, lehet a NAV-val részletfizetési megállapodást kötni. Mindenképpen egyeztess velük, ne várd meg, hogy végrehajtót is bevonjanak.
2017. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. :)

megkérdezhetem, hogy ha nincs a nevemen semmi, akkor ugye a szüleim házát nem foglalhatják le?

Valamint, hány %-ot von le a NAV a fizetésből, ha lesz?

2017. jan. 24. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!