Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nyilatkozat a teljes önerő...

Nyilatkozat a teljes önerő átvételéről? Kell ügyvédi ellenjegyzés?

Figyelt kérdés

Vagy elég a teljes bizonyítóerejű (=2 tanús) magánokirat?

Bankfüggő?

CIB-nél hogy van? OTP?


A szövegezésben segítenétek?

Egy mintát találtam, de hiányos.

[link]


Azt írja, hogy:


"jelen Nyilatkozat aláírásával elismerem, hogy az

adásvételi szerződés ...pontjában megjelölt X Ft bankhitelen (és közvetlen állami

támogatáson - Csak közvetlen állami támogatás esetén kell szerepelnie a nyilatkozatban, )

vételárat, azaz .......................... Ft összeget hiánytalanul átvettem"


Ugye kimaradt a KÍVÜL szó?


"megjelölt X Ft bankhitelen (és közvetlen állami

támogatáson KÍVÜL - Csak közvetlen állami támogatás esetén kell szerepelnie a nyilatkozatban, )

vételárat, azaz .......................... Ft összeget hiánytalanul átvettem"


Pl.: 20 milliós ingatlan, 7 millió hitel esetén így értik, ugye:


"megjelölt 7 millió Ft bankhitelen (és közvetlen állami

támogatáson - Csak közvetlen állami támogatás esetén kell szerepelnie a nyilatkozatban, )

vételárat, azaz 13 millió.......................... Ft összeget hiánytalanul átvettem"


Bocsi a láma kérdésért, de fontos.


2017. jan. 17. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, bankfüggő (sőt néha fiókvezető függő az OTP-ben), ezért legjobb, ha a konkrét bankot kérdezed meg, hogy két tanús, vagy ügyvéd által ellenjegyzett önerő nyilatkozatot kérnek.

Amit Te bemásoltál, az nem az önerő nyilatkozat, hanem a TELJES VÉTELÁR átvételéről szól eladói nyilatkozat.

2017. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
bocs, alaposabban elolvastam a Rafis nyilatkozatot, onnan tényleg hiányzik a "Kívül" szó:)
2017. jan. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!