Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Miért van, hogy a német...

Az Miért van, hogy a német nyelvterületeken még mindig inkább a készpénz domináns?

Figyelt kérdés

Németország, Ausztria és Svájc is nagyon fejlett országnak számít és minden adott az elektronikus fizetésre, de mégis a készpénz használata jellemző.

Minek köszönhető ez?


[link]


2017. jan. 7. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Le van írva a cikkben a válasz. Senkinek semmi köze hozzá, hogy én földimogyorót veszek vagy Debrecenbe megyek a fizetésemből :-) Hozzáteszem, mondom ezt úgy, hogy zömmel kártyával vásárolok :-) De azt tudnod kell, hogy minden mozgásodat, minden vásárlási szokásodat számon lehet tartani a kártyával.

Ráadásul, sokáig azt hangoztatták, hogy a kártya sokkal biztonságosabb, mint a készpénz - ma már ez sem feltétlenül igaz... A paypass bevezetésével - szerintem - sokat csökkent, a kártya biztonságossága, arról már ne is beszéljünk, hogy ha akár csak pár percre is valakinek a kezébe kerül, akkor a kártyán lévő adatok birtokában vidáman levásárolhatja az egész számládon lévő összeget - akár percek alatt... (hátul a CV kód)

2017. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%

Pl az ilyen ostobaságok miatt, mint amiket az első válaszadó is terjeszt.


A paypass kb. 5 cm távolságig működik, ráadásul csak valós, bank által kiadott terminálon. Gyakorlatban lehetetlen visszaélni vele, de még ha lehetne is garantált lenne a lebukás 24 órán belül. Arról nem is beszélve, hogy csak aprópénzt lehet paypassal fizetni PIN nélkül...


A CCV kódot pedig LE KELL KAPARNI, minden bank elvárja és előírja! Innentől kezdve semmit nem érnek a kártyán lévő adatok, nem lehet fizetésre használni.


De a kérdésre válaszolva:

Rendszeresen járok Németországba (nyugati rész, Köln - Düsseldorf) és megmondom őszintén max. az arab büfékben láttam eddig embert KP-val fizetni. Hotelben, éttermekben, reptéren, taxikban... mindenhol ott a terminál és mindenki kártyával fizet. Persze ez nem reprezentatív, hiszen csak saját tapasztalat.

2017. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 2-es: lehetne kulturáltan is beszélgetni, nem lenne muszáj rögtön ostobaságnak nevezni azt, amit ír a másik.

Nos, több ponton is cáfolnám, amit mondasz (anélkül, hogy ostobaságnak titulálom)


Amennyiben valaki elveszti a kártyáját, régen PIN nélkül nem lehetett költeni róla.

Most Paypass vásárlással pillanatok alatt le lehet vásárolni róla 15 ezer ft-ot (3 x engedi PIN nélkül). lehet, hogy Neked aprópénz 15 ezer ft, de mondd ezt annak, aki közmunkából (56 ezerből) vagy minimálbérből él és 70-80 ezret keres - nem biztos, hogy Ő is aprópénznek tartja.


"A CCV kódot pedig LE KELL KAPARNI, minden bank elvárja és előírja!"

Nos, most kaptam november végén új kártyát, figyelmesen elolvastam, ami a levélben van és nem, egyáltalán nem írják, hogy le kell kaparni. Direkt ezt kerestem a levélben, hogy le lehet-e vagy sem?

És itt sem írják:

[link]


Arról nem beszélve, hogy az emberek kb. 90 %-a azt sem tudja, hogy akinek a kezébe kerül a kártya, az a kártyaadatok ismeretével le tudja lomolni a számláját. hiszen sokan még azt sem tudják, hogy a pénz nem a kártyán, hanem a bankszámlán van - ennyit a pénzügyi kulturáról...


És még valami. Booking.com egyre népszerűbb... biztosan tudod, hogy ott KÖZVETLENÜL a szállásnak adod meg a kártyaadatokat, aminek ismeretében BÁRMIKOR az utazásig beterhelhetik a kártyádat. A világ számos országában számos ember kezén megfordulhatnak ezek az adatok. Mi a biztosíték arra, hogy ha egy alkalmazott kilép és mondjuk fél év múlva kedve szottyan egy kicsit vásárolgatni a kártyám adataival, akkor ezt nem tudja megtenni?

Tényleg érdekelne a válasz...

2017. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

"Amennyiben valaki elveszti a kártyáját"...


Letiltja, majd a bank téríti a kárát ha kiderül, hogy visszaélés történt, ugyanis a tranzakciók pont ilyen okokból nem azonnal íródnak jóvá a fogadó félnél, hanem később. Aki meg napokkal később veszi észre, hogy elvesztette a kártyáját az menthetetlen, azon a KP sem segít, sőt... Ott aztán mindenki lexar, ha elveszted, senki nem kompenzál még 1 perccel utána sem. Tehát akkor melyik a jobb eset?


"elolvastam, ami a levélben van és nem, egyáltalán nem írják, hogy le kell kaparni."

Nekem írták anno (axa). De ha nem is rágják a szádba, common sense, hogy lekaparom. Meglepetés: AZÉRT lekaparható a kód, hogy megjegyezd majd lekapard. Különben az is bele lenne ütve / nyomtatva, mint a többi... Ha nincs a kártyán a CVC kód akkor onnantól bombabiztos.


"ennyit a pénzügyi kulturáról... "

Ennyit bizony. Analfabétákon az isten sem segít. Az ilyen hülyék elfogadják a 30,000 ft-ost is ha a kezükbe adják. Úgyhogy az egy gyenge lábakon álló érv, hogy aki teljesen hülye azt át lehet verni. Azt bizony át és nem lehet őket megvédeni sehogy.


"Mi a biztosíték arra, hogy ha egy alkalmazott kilép és mondjuk fél év múlva kedve szottyan egy kicsit vásárolgatni a kártyám adataival, akkor ezt nem tudja megtenni? "


Csak egy pár életszerű példa, hogy ez miért nem történik ez meg gyakorlatilag soha (és úgy általánosságban a booking napi 1,2 millió tranzakciót bonyolít naponta, csak, hogy tudd mihez mér ni a 0-át...)


- A bankkártyás fizetéseket nem úgy kell elképzelni, hogy a bivalybaxnádi apartmanház megkapja egy gmailes-es címre a te kártyaadataidat ától cetig... Ez szinte mindig egy bank rendszerén keresztül történik, a valóságban a cég nem is látja a te adataidat és nem is tud semmi mást ráterhelni a kártyádra, mint az az 1 tranzakciót, amit te jóváhagytál. Ahogy ha picit odafigyelnél néha a netes fizetéseknél ott is látnád, hogy 100/99 alkalommal a netes fizetés ÁTIRÁNYÍT egy bank oldalára, ott fizetsz majd az VISSZAIRÁNYÍT az oldalra egy konfirmációval. Nagyobb cégeknek vannak saját rendszereik, ott értelem szerűen recepciós Abdul szintén nem fér hozzá a kártyaadatokhoz. Lehet, hogy rá tudja terhelni a minibár és a dudabár belépő árát egy aláírásodért cserébe, de attól ő még nem látja a kártyaadatokat.

- A kártyás fizetés mindig visszakövethető. Ha az az alkalmazott elkezd csak úgy vásárolgatni vele a neten azonnal megbukik vele. Na meg mint mondtam, a bankok a jogosulatlan használatból eredő kárt mindig térítik a felhasználóknak, tehát a valóságban bankot lopják meg(ha tudják..) nem téged.


Úgy nagyjából ennyi. A bankkártyás fizetés minden szempontból biztonságosabb, mint a kp. Egyetlen egy hátránya van (ami egyben az előnye is és ezért támogatják a hatóságok), hogy egy kártyás tranzakció mindig nyomonkövethető (akár földrajzilag akár egyénhez köthetően, mint pl. vásárlási szokások). És ez sok embernek nem tetszik. Vagy azért, mert paranoiás, hogy bárkit érdekel hány deka parízert vett a teszkóban, vagy azért, mert nem tiszta az a pénz, amit elkölt. Első ok érthető úgy, ahogy (bár baromság, mert egy google vagy facebook 10,000x több adatot tárol minden egyes userről, mint amit a bankok kinyerhetnek ebből) a második meg egyértelműen nem támogatandó.

2017. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

"Nekem írták anno (axa). De ha nem is rágják a szádba, common sense, hogy lekaparom. Meglepetés: AZÉRT lekaparható a kód, hogy megjegyezd majd lekapard. Különben az is bele lenne ütve / nyomtatva, mint a többi... Ha nincs a kártyán a CVC kód akkor onnantól bombabiztos."


Eddig 3 banknál fordultam meg ügyfélként (K&H, Raiffeisen, Gránit Bank) és sosem volt sehol leírva, elmondva, hogy kaparjam le a CVC kódot.


Ráadásul a CVC kód bele van vésve a kártyába, így annak roncsolása nélkül nem kaparható le. Ha pedig tényleg az lenne a bank elvárása, hogy roncsoljam a kártyát, miért nem adja inkább oda ugyanazon a papíron, amin a PIN kódot adja ki?

2017. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te fogalmam sincs mit nézel, de a CVC kód nincs belevésve a kártyába. Annyira nincs, hogy az én Mastercardomon konkrétan az aláíró felületre van nyomtatva és könnyedén körömmel lekaparható (normál használat mellett akár le is kopik egy idő után).


Soha életemben nem láttam még olyan kártyát, amin vésett vagy dombornyomott lett volna a CVC kód. Persze ettől még létezhet, de az a világ baromsága volna.

2017. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 6:


Nekem is Mastercardom van és nem nyomtatva van az aláírás sávjába, hanem minimálisan bele van vésve. Azt onnan a kártya felületének roncsolása nélkül nem lehet lekaparni, de legyen neked a Te hited szerint.

2017. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos ez nagyon szép és jó, de az első két válaszoló kivételével nem értem, hogy mi köze lenne a kérdéshez a többi váalszolónak....

Ugyanis nem az volt a kérdés, hogy mi a kártya használatának előnye/hátránya/veszélye....

2017. jan. 8. 17:26
 9/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok - és a 3-as, mivel a 2-es rögtön bele is kötött a válaszomba.

De kérdező, azt hiszem, azért a kártya biztonságosságának (akár a CV kódnak is) mégiscsak van köze ahhoz, hogy ki miért használja a készpénzt, illetve a kártyát - tehát azért olyan nagyon nem kanyarodott el a többi válaszoló sem a témától - szerintem...

2017. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!