Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előfordulhat, hogy nem volt...

Előfordulhat, hogy nem volt inkasszò?

Figyelt kérdés
Anyukám számlájáròl vonnak 20 ezret havonta 12.èn Fundamentára. Neki se sms èrtesìtője nincs, se netbank. Ebben a honapban mikor felvette a fizetèsèt +20 ezer volt a szamláján. Nem tudja hogy mi az, lehetseges hogy a munkahelye utalta neki, de èn arra gondoltam, hogy a fundamentát nem vittèk el decemberben. Lehetsèges ez? Hol lehet utánajárni? 8 èv alatt mèg nem volt neki ilyen.
2017. jan. 7. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi ezt nem tudhatjuk a Gyakorin.

Édesanyád kérdezze meg a pénzügyest a munkahelyén, aki a fizetéseket utalja. Biztos, hogy választ kap.

2017. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te első, csak elolvastad, vagy fel is fogtad a kérdést?


Kérdező, bemegy a bankba, kér egy bankszámlakivonatot és csókolom.


ÉS ennek semmi köze az inkasszóhoz.

2017. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Menjen be a bankba és akár nyomtatás nélkül is megnézi a munkatárs, hogy volt-e terhelése a Fundamentától vagy a munkáltatója mennyit utalt.


Viszont az nagyon rossz, hogy se sms értesítés, se netbank, se papíralapú kivonat.


A netbank gondolom díjmentes lenne. És ha csináltat időnként rá is kellene nézni


Ha visszaélnek a kártyájával lehet, hogy csak akkor veszi észre, hogy kevesebb az egyenlege, mint kellene, amikor elfogyott. Akár hetekkel később, mint ahogy a lopás történt.


Menjen be a fiókba és legalább valamilyen kontrollt állítson be a számlájához.


Lehet, hogy vannak bankok vagy klasszikusabb számlatípusok ahol a papír alapú kivonat is ingyen van. Melyik banknál van anyukád?

2017. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bankszámlakivonat? Hogy lehet anélkül élni, hogy az ember tudja, mi folyik a bankszámláján?
2017. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Takarèkszövetkezet


Már èn is mondtam neki ezerszer, hogy állìttasson be sms èrtesìtőt meg Netbankot, ha más nem èn segìtenèk neki kezelni, de mindig halogatja, pedig már annyiszor mondtam neki hogy 10 percèbe telne ezt elintèzni.

2017. jan. 7. 14:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja most mondja, hogy bankszámlakivonatot kap postai ùton, akkot arròl kiderül :)
2017. jan. 7. 14:14
 7/7 anonim ***** válasza:

# 3/6 Időpont ma 11:35 válasz írója vagyok.


Éppen csak arra nem válaszoltam, amire rákérdeztél.


Előfordulhat, de nem mindegy, hogy miért és kinek a hibájából.

Ha azért nem tudták levonni anyukád bankszámlájáról, mert pl. nem volt rajta elég fedezet, vagy bármi olyan ok miatt ami nem a Fundamenta hibája, akkor a nemfizetés miatt akár fel is mondhatják a szerződést. (Persze ezt csak az tudja pontosan, aki látja az adott szerződést. Amit írtam az általánosságban igaz.)

Ezért kellene minél előbb megtudni, hogy levonták-e és ha nem, akkor vajon miért nem.

A Fundamentánál is tanácsos lenne érdeklődni, ha nem vonták le.


A havi kivonat is valami, csak mire kézhez kapja anyukád, a rajta lévő események több hetesek is lehetnek. Ha pl. a kártyával visszaéltek vagy valaminek a kifizetése nem történt meg (pl. ami itt is gyanítható), akkor lehet, hogy már későn intézkedni.


Netbankra beszéld rá. Az sms díjának biztos nem örülne, de lehet, hogy a postai kivonat is kerül annyiba, mint mondjuk tíz sms.


Bár írtad, hogy takszöv. Régimódibb, kicsi takszövöknél lehet, hogy ingyen van a papíralapú kivonat.


A takszöv honlapján, a számlacsomag ismeretében, minden díjat meg tudtok nézni otthonról is és akkor már úgy lehet bemenni a fiókba intézkedni, hogy tudja az ügyfél mit is akar.

2017. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!