Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen tapasztalataid vannak...

Milyen tapasztalataid vannak a diákhitelről? Főként azok válaszát várom, akik már törlesztik, vagy törleszteniük kellene.

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
2 ismerősöm vette fel, nagyon megbánták. hatalmas rá a kamat. és egyáltalán nem úgy kellett fizetni, ahogy azt az elején mondják.
2010. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

semmi különös. anno felvettem, most szeptemberben lejár, visszafizettem mindent. mondjuk én sosem minimálbérre voltam bejelentve, és mindig kicsit többet fizettem (egész ezerre felkerekítve), mint amennyit kellet volna.


mondjuk van olyan ismerősöm, aki nagyon megszívta, mert jó sokat vett fel, minimálbéren bejelentve dolgozott (papíron), csak annyit fizetett, amennyit minimum előírtak, így gyakorlatilag minden évben többel nőtt a tartozása, mint amennyit befizetett. mostmár valami másfélszeresnél jár a felvett összeghez képest...

2010. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Már törlesztem 3 éve, bár még iskolába járok (közben hagytam ki az iskolából is, de most megint járok, de a törlesztést folytatom). Nagyon megbántam, hogy felvettem. Összesen 450-et vettem fel, most 700-nál jár (a 3 évi törlesztéssel). Idén kezdtem el nem a minimálbéres részletet fizetni, elméletben ebben az évben már csökkenni fog. Nagyon nem érte meg nekem. Bár van olyan fizetésem amiből kitelik simán a részlet (na jó, 8200-t fizetek, nem nagy szám), de ha valami történik, fogalmam sincs mi lesz :S
2010. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én eléggé megjártam vele. Egy évig vettem fel, 300000ret, követkeő évben otthagytam az egyetemet, mert közben (egyetem alatt is) folytattam a középiskolát. Mire kiderült, hogy nekik az mindegy, hogy középsuliba járok, akkor is fizetnem kell, összejött egy olyan tartozás, amit nem bírtam kifizetni (szüleim nem tudtak róla). Ráadásul azt a pénzt teljes egészében elvertem, szóval értelme sem volt.

Pozitív példa: egy ismerősöm felvette talán két évig és nyitott belőle egy vállalkozást. Jól csinálta és két év múlva egyben vissza tudta fizetni az egészet. A vállalkozásból meg él, mint Marci Hevesen...

2010. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 3 éve törlesztem, nem bántam meg, hogy felvettem. Annak valóban nő a hitele, aki keveset fizet, de bármennyit lehet előtörleszteni. Ha meg nyugdíjas évekig nem fizeted vissza, akkor elévül :)
2010. máj. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egyátalán nem bántam meg, de nem is szórakozásra kellett a pénz.

Anyukám minimálbért keresett, apukám pedig hirtelen munkanélküli lett. Mivel kétszakos volt, rengeteg órám volt, így csak nyáron tudtam dolgozni. A diákhitelnek köszönhetően nem kellett abbahagynom a tanulást. Ebből fizettem a kollégiumot, és a kaját. Ami megmaradt, eltettem.

2010. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem bántam meg, mert nélküle nem lett volna lehetőségem tanulni, viszont én is úgy jártam, hogy a törlesztés ellenére nőtt a tartozásom, pedig nem is a legkisebb összeggel törlesztem. Fizetni kellene kb. 4-5 ezer Ft körül, 10-et törlesztek, mégsem elég.
2010. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!