Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adósságot lehet örökölni?

Adósságot lehet örökölni?

Figyelt kérdés

Nagyanyám elég sok pénzzel tartozik a bankok felé (10 millió ft) és folyamatosan törleszti az adósságot.

Idáig már 6 milliót kifizetett.

Édesanyám már meghalt és én vagyok az egyedüli élő leszármazott ezen az ágon.

Tegyük fel ha nagymamám meghalna mielőtt kifizeti a teljes összeget a banknak,akkor én örökölhetem ezt az adósságot?



2016. dec. 27. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2016. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, de csak az örökség erejéig. Tehát ha 5 milliót örökölsz, de az adósság 7 millió, akkor csak azzal az 5-tel felesz, amit örököltél, a saját vagyonoddal nem. De le is lehet mondani az örökségről, és akkor minden meg van oldva.
2016. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Az örökség elsősorban az egyenesági leszármazotté, azaz a nagymamád gyerekéé, gyerekeié. Ha édesanyád elhunyt, de van élő testvére, akkor elsősorban rászáll az örökség: azaz az adósság. De az adóssággal együtt a "pozitív" örökség is - azaz pl. a ház/lakás, amiben most lakik a nagymamád, ha az az Ő nevén van. ha nincs testvére (azaz a nagymamádnak más gyereke), akkor megy tovább és jöhet Rád az adósság. Ilyenkor le lehet mondani a TELJES örökségről (pozitív - negatív együtt), de ha van ház, akkor érdemes mérlegelni, mi jobb: fizetni az adósságot és megmarad a ház vagy mindkettőről lemondani.
2016. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Anyám egyke gyerek volt,úgy ahogyan én.

Tehát akkor én örökölném az adósságot is.

Nagyanyám azt mondta,hogy rám akarja hagyni a házát,szóval eléggé húzós dolog,hogy ha lemondok az örökségről,akkor az adóssággal együtt a házról is.

2016. dec. 27. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van. Ha a ház pl. 10 milliót ér, de az adósság "csak" 4 millió, akkor érdemes lenne megpróbálni mindenképpen fizetni a részleteket, hogy ne vesszen el a ház. De ha pl. 3 milliót ér, akkor nincs értelme "görcsölni"...
2016. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyiszor megkérdezték már ezt. :)


Egyébként ha a ház sokat ér, akkor lehet megéri nem lemondani az örökségről. Számolgatni kell, hogy mennyi a tartozás, az örökölt javak mennyit érnek és utána dönteni. Ez ennyire egyszerű.

2016. dec. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neked van jövedelmed?
2016. dec. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
egyetemista vagyok,néha diákmunka keretein belül dolgozom,de rendszeres jövedelmem nincs.
2016. dec. 28. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!