Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adósságot lehet örökölni?

Adósságot lehet örökölni?

Figyelt kérdés
Nincs semmi a nevemen, de mi van, ha neadjisten történik valami a szüleimmel és a lakáson lévő hitel a svájci franknak köszönhetően több, mint amit elvehetnének? Vannak hitelkártya hitelek is, amik nem az én nevemen vannak, hanem a szüleimén. Rajtam behajthatják? Ha nincs végrendelet, akkor mi van?

2013. márc. 18. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet. De ha a hagyatéki tárgyaláson visszautasítod az örökségedet (a házat) akkor a hitelt sem öröklöd.
2013. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben visszautasítod a pozitiív örökséget is, akkor nem lehet. Önmagában adósságot nem örökölhetsz, de ha mondjuk a hagyatéki tárgyaláson igényt tartasz a lakásra, akkor avval együtt az adósságot is vállalnod kell.
2013. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

És mi van a hitelkártya adóssággal és a szabad felhasználású hitelekkel, amelyekre esetleg nem volt fedezet, hisz a fizetésből futotta a törlesztőrészlet?

2013. márc. 18. 11:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Adósságot max. az örökség értékéig örökölhetsz!
2013. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Adósságot bizony lehet örökölni..légy résen. Egy rokon idős néninek meghalt az egy szem fia, a gyereknek volt öt milla adóssága, bizony a néni fizette...


azt hitte, adósságot nem lehet örökölni..hát..lehetett.

2013. márc. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egy rokon idős néninek meghalt az egy szem fia, a gyereknek volt öt milla adóssága, bizony a néni fizette... "


Ez a tudatlanság hátránya! Ha nem mondott le az örökségről(nem kötelező átvenni!), akkor fizetni kell!

2013. márc. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az adósság valóban csak az örökség erejéig örökölhető

a rokon idős nénin meg szerintem azóta is röhög a bank... :D

2013. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 nikolett23 válasza:
És ha nincs a szülőknek az ég világon semmiük?? akkor is örökli a gyerek az adósságot??
2013. márc. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"És ha nincs a szülőknek az ég világon semmiük?? akkor is örökli a gyerek az adósságot??"


Nem kell igényt tartani az örökségre! Nem kötelező átvenni!

2013. márc. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak néztem, amikor megtudtam, hogy a szomszéd örökölt. Láttam a papírt, amin kitagadta a faterja. Közjegyző előtt.

Aztán meghalt a fater, a közjegyző meg sehol.

Volt is dínom-dánom.

2013. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!