Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás szabad felhaszná...

Lakásvásárlás szabad felhasználású jelzáloghitellel?

Figyelt kérdés
Lakás vásárlásához alapesetben szükség van önerőre is (amivel jelenleg sajnos nem rendelkezem), így lakáshitel felvételére nincs lehetőségem. Viszont szüleim fel tudnának venni a házukra szabadfelhasználású jelzálogkölcsönt (amit persze én fizetnék), aminek nincs sokkal rosszabb thm-je mint egy lakáshitelnek, és felvehető lenne vele a vásárolni kívánt lakás teljes összege --> kevesebb ügyintézés, kevesebb kezelési költség stb. Futamidőként 15-20 évről lenne szó. Én látok benne fantáziát, de működhet ez a megoldás?

2016. dec. 24. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én azért nem kockáztatnám szüleim lakását.
2016. dec. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A munkám biztos, ha esetleg megszűnne, találok másikat. A szüleim támogatnak a dologban, ne ez legyen a szűk keresztmetszet az ötletelésben.
2016. dec. 24. 20:45
 3/12 anonim ***** válasza:

"Lakás vásárlásához alapesetben szükség van önerőre is".

Alapesetben igen, de ha van plusz ingatlan fedezet, vagy megfelelő értékű helyettesítő fedezet, akkor a lakásvásárlási hitel önerő nélkül is megoldható. Egy lakáscélú hitel több szempontól is kedvezőbb, mint egy jelzálog alapú szabfel hitel. Nem csak a kamatok kedvezőbbek, hanem többféle állami támogatás is igénybe vehető, ami az összköltséget jelentősen csökkentheti.

2016. dec. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elméletileg működhet a dolog, persze attól is függ, hogy a szüleid hitelképesek-e. Hány évesek a szüleid? Sok helyen elő van írva, hogy lejáratkor max. 70 évesek lehetnek az adósok.
2016. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17.28-as, ha a szülők biztosítják a fedezetnek, amire a jelzálog kerül, akkor nem kell, hogy adóstárak is legyenek a hitelben, tehát nem számít a hitelképességük és a koruk sem. Ők ebben az esetben zálogkötelezettként írják alá a kölcsönszerződést.
2016. dec. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Viszont szüleim fel tudnának venni a házukra szabadfelhasználású jelzálogkölcsönt (amit persze én fizetnék)"


Nekem ebből úgy tűnt, hogy a szülei lennének az adósok, csak a törlesztőt ő fizetné. Ha úgy van, ahogy te írtad akkor igaz.

2016. dec. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23.52-es, jogos a felvetésed, de ha a kérdezőnek van megfelelő jövedelme (azt írja, hogy megbízható munkahelye van), akkor Ő is lehet akár egyedül is hiteligénylő a szülei háza fedezete mellett.
2016. dec. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#3: Ezt a két ingatlanfedezetes dolgot kérdeztem, de nem megy (pedig gondoltunk rá mi is). Azt mondta az ügyintéző, hogy manapság egyik bank se rajong az ötletért, és szinte sehol nem mennek bele ilyenbe (persze ez csak egy bank egy ügyintézőjének a véleménye volt, sajna nincs más infóm).


#7: Igen, ez lenne a legjobb változat talán, hogy én legyek a hiteligénylő, az ingatlan fedezetével, ahogy írod. De mivel az ő nevükön van, első körben gondolom a bank őket venné adósoknak... Meglátjuk mit mondanak erre, holnap bemegyek néhány bankba további infót gyűjteni.

2016. dec. 27. 20:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, lakáshitelekkel foglalkozom már 12 éve, ezért teljesen biztosan állítom, hogy több bankban is megoldható úgy a hitelkérelem, hogy a szüleid háza lesz a fedezet (vagy ha az nem megfelelő értékű, akkor a megvásárolandót is bevonhatod), és lehetsz csak Te a hiteligényló, a szülők pedig csak zálogkötelezettek.


Valóban van olyan bank, amelyik ezt a megoldást nem támogatja, mert mindenképpen ragaszkodik a 20% önerőhöz, de a legtöbb bankban ez nem okoz problémát.

2016. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9: És valóban simán megoldható, sőt, szinte ők ajánlották fel a lehetőséget. Fura ez, mert ugyanannak a banknak más fiókjában is mást mondtak a témában... :)


Mindenesetre a lényeg, hogy megoldható akkor a dolog ingatlanhitellel (ami azért mégiscsak jobb thm-et jelent, na meg mégiscsak erre van kitalálva), és nem kell személyi kölcsönnel próbálkozni. Valszeg ezt választjuk akkor. Köszönöm az infókat mindenkitől, de ha még van bármi hozzáfűznivaló, ötlet, jöhet!

2016. dec. 28. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!