Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék egy kis felújítandó...

Szeretnék egy kis felújítandó házat venni Pest megyében, de az albérlet minden pénzem elviszi (130. 000+rezsi). Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Félretenni nem tudok, így megy ez sok-sok éve, hiszen az albérlet nagyon sokba kerül. Havi 80-100.000 forintot könnyedén ki tudnék fizetni magánszemélynek, uzsorástól félek. Van rá esély, hogy valaki, hivatalos szerződéssel segítsen (pl. addig nincs a nevemen, amig ki nem fizettem).
2016. nov. 26. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk elmèsz külföldre es gyűjtesz. Vagy munkàt vàltasz vagy mèsz olcsóbb albèrletbe. Mas esélyed nincs.
2016. nov. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha 130 + rezsi az albérleted, akkor:

1. - van olyan jó fizetésed, hogy kaphatnál hitelt (ha mégsem, akkor mi az oka?)

2.- ha nem tudod a 130 + rezsit fizetni, akkor tényleg menj kisebb albérletbe - azért már van 80-ért is...

2016. nov. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó:


Lakáshitelt min. 20% önerővel adnak és leírta egyértelműen, hogy nincs megtakarítása.


Kérdező:

Hatalmas balekot kell találnod ahhoz, hogy magánszemély bármilyen feltételekkel pénzt adjon neked. Jelenleg nincs olyan jogi lehetőség MO-n, ami egy magánhitelezőt eredményesen védene egy ilyen esetben és teljesen legális is.

2016. nov. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem kapok hitelt, mivel nem bejelentett a munkám. Bizonyos tényezők miatt esélytelen az olcsóbb lakás, de tegyűk fel, találok mondjuk 90+rezsiért olyat, ami minden szempontnak megfelel.Az havi 40.000 megtakarítás. Soha nem fog összegyűlni a pénz, esetleg nyugdíjas koromra. Ha nem lennék 28 éves, nem is lenne ennyirenfontos. De 3-4 éven belül illenék szülnöm, azonban albérletbe... Kizárt.
2016. nov. 27. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Költözz haza vagy fogj magadnak pénzes pasit. Ha feketén dolgozol és elmegy minden pénzed, mégis mit vársz?
2016. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kössz, hogy így lehúztatok (47 %), csakhogy nem véletlenül kérdeztem ám, amit kérdeztem - mert én sem vagyok olyan hülye, mint amilyennek néztek.

Kérdésem ez volt (2-es vagyok):

"1. - van olyan jó fizetésed, hogy kaphatnál hitelt (ha mégsem, akkor mi az oka?) "


Kérdező válasza:

"Nem kapok hitelt, mivel nem bejelentett a munkám."


Mi is volt a kérdező kérése/kérdése?

"Havi 80-100.000 forintot könnyedén ki tudnék fizetni magánszemélynek, uzsorástól félek."


Szóval kérdezőnek pénz kéne, "fedezet" nincs, illetve aki esetleg "adna" neki pénzt, annak gyakorlatilag meg kellene vennie az ingatlant, hogy amíg a kérdező ki nem fizeti, addig a kölcsönadó nevén legyen. (Átírás, egyéb költségek), majd ezek után tulajdonképpen "kiadná" a kérdezőnek a házat, egészen addig, amíg a kérdező a teljes árat ki nem fizeti.

Mindezt úgy, hogy a kérdezőnek NINCS BEJELENTETT MUNKÁJA... - azaz semmi garancia arra, hogy mondjuk 6 hónap múlva is tud fizetni...

A kérdező meg ugyanúgy "albérlő" lenne, csak még járhatna be vidékről...

Aztán mondjuk az is egy érdekes kérdés lenne, hogy ha mondjuk 6 millió a ház (csak tegyük fel, a példa kedvéért) és mondjuk 2 évig fizeti a kérdező, ki van fizetve 2 millió, de tovább nem tud fizetni, akkor mi lesz a következő lépés? :-)

Mert a ház ugye nem az övé, de mégis kifizetett kb. 2 milliót...

2016. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Lakáshitelt min. 20% önerővel adnak és leírta egyértelműen, hogy nincs megtakarítása"


Nem azt írta, hogy nincs megtakarítása, hanem azt, hogy MOST nem tud félretenni. Ettől még lehet a bankban valamennyi pénze...

Kérdező, most komoly, hogy egyedül laksz egy olyan albérletben, ahol 130 az albérlet és + a rezsi? Azért az már nem 20 nm-es...

2016. nov. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem egyedül költöztem ide, de megváltozott családi állapot miatt egyedül. Bp. 13. kerület, 130 bérleti díj + 9000 k.költség +rezsi. Mivel meg 5 hónapig él a szerződés, kénytelen vagyok. Egyebkent összesen 43 nm... Mivel van háziállat, elkerik az árát, mindenki tudja, hogy leves a jó allatbarát albérlet.


Egyik válaszolónak reagálnék: termeszetesen, ha nem tudnám fizetni a házat, akkor bármennyit is fizettem bele, az annak a tulajdona maradna, akinek mindaddig fizettem, minden beleölt pénzzel együtt.


4 millió a ház amit kinéztem, mivel vannak olyan emberek a környezetemben, akik anyagáron rendbe tudnának tenni egy ilyen hazat, ezert mernék belevágni, bár azt is sejtettem, hogy nehezen találnék olyan személyt, akivel meg tudnék egyezni.

2016. nov. 27. 13:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!