Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlet+munka kérdésében...

Albérlet+munka kérdésében segítség?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, két hete kezdtem el dolgozni egy nagyobb cégnél, egy városban, amely az otthonomtól 70 kilométerre van. Az ingázást nem tudnám megoldani, mert nagyon sok idő lenne, és amúgy is örülök, hogy sikerült elszabadulnom otthonról. Egy kollégiumi szobt tudtam egyenlőre kivenni, ami nem a legkellemesebb, mellesleg drága is, de jobbat nem találtam. A gondom abban áll, hogy az adott városban nagyon drága az albérlet, és reszistől mindenestől a fizum több mint fele elmenne, egy sima kis lyukra is. Viszont a koliszobűból két hét múlva ki kell költözzek, mert foglaltak a helyek. Próbáltam albérlettámogatűst kérni, nem adtak. Pedig elég nagy cég, én pedig egy ritka nyelvet tudok, ami miatt felvettek, szóval szerintem ha itthagynám őket, nehezen tallnának másvalakit..meg nem értem, egy ekkora cégnek mi az a havi kb 30 ezer, ami nekem olyan jól jönne. Na, a lényeg, hogy fogalmam sincs, mi legyen. Ennyi pénzt nem akarok kiadni albérletre, mert utána kb annyi marad, hogy egyek, tisztálkodjak, és ha félrerakok, tudjak venni télicipőt, esetleg egy egy pohár vmi hétvégén vhol. Ez így elég tré lenne. Főleg, hogy a munka iránt se vagyok még annyira lelkes.

Szerintetek próbáljam meg még jobban csikarni őket az albérleti támogatssal, aztán ha nem adnak, akkor hagyjam ott? Még szívesen lennék azért, bár ha ilyesmi lesz a munka, mint ami most van, akkor nagyon nem lesz a szívem csücske (eléggé agyleszívó irodai munka). Viszont haza se akarok menni, ha már sikerült elszabadulnom az otthoni örökös feszült hangulattól ( nem én nem jövök ki a többiekkel, hanem ők egymással, bár szó ami szó, eléggé idegenek nekem, mármint lelki értelemben).

VAlaki valami ötlet?



2015. okt. 6. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha a fizumnak csak a fele menne el albira, én már húznék is el otthonról valami saját kis lyukba.

A város miért ekkora titok? Albit is lehet ám úgy kivenni, hogy összeköltözöl pár másik emebrrel és szobát bérelsz.

2015. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez Te vagy. :)

Én nem azért tanultam ennyit,hogy hnapról hónapra tengődjek. Rövid távon jó lenne, hosszú távon nem.

Együtt nem akarok élni senkivel, max barátokkal laknék együtt.

A város nevét nem adom ki.

Azért köszi.

2015. okt. 6. 20:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hű, biztos marha nagy titok lehet a város :D Na m1.

Nem tudom őszintén, hogy milyen megoldásra vársz. Nyilván meg kell próbálni megkérdezni még1x, hogy adnak-e 30 rugóval többet, ha nem, akkor mégse vagy annyira pótolhatatlan, különben marasztalnának.

Ha nincs plussz lóvé, akkor vagy összeköltözöl valami haveroddal vagy pedig otthagyod és go haza.

Az a baj, a munkahely már nem dedó, hogy "én nem akarok idegenekkel együtt lakni vagy egyedül albit fizetni, adjatok még pénzt". Meg lehetne oldani csomóféleképpen, csak az neked nem tetszik, erről már nem a munkáltató tehet.

2015. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
naná h meg lehetne oldani úgy ahogyan mondtad, és naná, hogy az összeköltözés idegenekkel, meg az éljünk hónapról hónapra dolog nem tetszik. Abban a részben igazad van, hogy így meg lehet oldani, a dedós dologgal viszont nm értek egyet. Ez nem dedó, ez igény. De ez már játék a szavakkal.
2015. okt. 6. 20:59
 5/14 anonim ***** válasza:

A részedről igény, ebben tök igazad van, viszont a munkahelyet ez totálisan nem érdekli sajnos. Vedd olyan értelemben, hogy dedó=kívánságműsor. Na ez nem egy működő dolog. Az albérlet meg mindenhol drága, Pesten pl. rezsizstül, bérleti díjastul 100 alatt lyuakt nem kapsz, na nekem egy ilyen történet után kb. csak a bérletre és valami minimális kajára futná, semmi egyébre. Ezért marad az otthon dekkolás.

Mérlegej, hogy hajlandó vagy-e lejebb adni az igényekből vagy pedig hazamész, míg találsz másik munkahelyet.

2015. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát igen. Bennem is ez volt, vagy lejjebb adok, vagy haza. Azért megpróbáltam egy kérdést, hátha van valaki okosabb, és mond valami olyat, amitől a homlokomra csapok, hogy hűűha ez nem jutott eszembe. :D No mindegy.
2015. okt. 6. 21:47
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha ritka nyelvet tudsz, akkor valami fordítást/magánóra adást nem tudsz bevállalni, hogy legyen némi plusz pénzed?
2015. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Á, hivatalosan nem érné meg, nem hivatalosan meg nem kockáztatok.

Egy masszőr ismerősöm nemrég megjárta, mert nem adott számlát egy új vendégének, aki mint kiderült ellenőr volt.

Egyébként sem hiszem, hogy lenne rá nagy kereslet, azért a plus max 4-5 ezerért havonta nem kockáztatok ennyit.

De aért köszi. :)

2015. okt. 6. 23:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért nem leszel vállalkozó inkább és a fordítást csinálnád otthon. Egy ritka nyelvtudással azért lehet jól keresni. Abból meg már csak megoldható az albérlet.

De amúgy minden városban van olcsóbb albérlet is, Pesten is mindig emlegetik hogy milyen drága, én ahol laktam az 50-60ezer volt rezsivel. Az semmi, nem is volt rossz helyen, sem lepukkant. Persze kis garzon volt, de egy embernek bőven elég.

2015. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
az ilyen kérdéseket a szerződés aláírása előtt kellett volna tisztázni...amúgy meg, ha ennyire ritka a nyelv, akkor máshol is találsz munkát és nem minimálbérért...
2015. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!