Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlet+munka kérdésében...

Albérlet+munka kérdésében segítség?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, két hete kezdtem el dolgozni egy nagyobb cégnél, egy városban, amely az otthonomtól 70 kilométerre van. Az ingázást nem tudnám megoldani, mert nagyon sok idő lenne, és amúgy is örülök, hogy sikerült elszabadulnom otthonról. Egy kollégiumi szobt tudtam egyenlőre kivenni, ami nem a legkellemesebb, mellesleg drága is, de jobbat nem találtam. A gondom abban áll, hogy az adott városban nagyon drága az albérlet, és reszistől mindenestől a fizum több mint fele elmenne, egy sima kis lyukra is. Viszont a koliszobűból két hét múlva ki kell költözzek, mert foglaltak a helyek. Próbáltam albérlettámogatűst kérni, nem adtak. Pedig elég nagy cég, én pedig egy ritka nyelvet tudok, ami miatt felvettek, szóval szerintem ha itthagynám őket, nehezen tallnának másvalakit..meg nem értem, egy ekkora cégnek mi az a havi kb 30 ezer, ami nekem olyan jól jönne. Na, a lényeg, hogy fogalmam sincs, mi legyen. Ennyi pénzt nem akarok kiadni albérletre, mert utána kb annyi marad, hogy egyek, tisztálkodjak, és ha félrerakok, tudjak venni télicipőt, esetleg egy egy pohár vmi hétvégén vhol. Ez így elég tré lenne. Főleg, hogy a munka iránt se vagyok még annyira lelkes.

Szerintetek próbáljam meg még jobban csikarni őket az albérleti támogatssal, aztán ha nem adnak, akkor hagyjam ott? Még szívesen lennék azért, bár ha ilyesmi lesz a munka, mint ami most van, akkor nagyon nem lesz a szívem csücske (eléggé agyleszívó irodai munka). Viszont haza se akarok menni, ha már sikerült elszabadulnom az otthoni örökös feszült hangulattól ( nem én nem jövök ki a többiekkel, hanem ők egymással, bár szó ami szó, eléggé idegenek nekem, mármint lelki értelemben).

VAlaki valami ötlet?



2015. okt. 6. 19:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem minimálbért kapok!

Viszont albérlet+rezsi után maradna kb 70-90...ezért nem éri meg nekem.

2015. okt. 7. 20:31
 12/14 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy helyben nem volt munka, így jött ez.
2015. okt. 7. 20:31
 13/14 A kérdező kommentje:
vállalkozónak nem érné meg lennem, annyira nem nagy erre a kereslet! szerintem még mínuszban is lennék.
2015. okt. 7. 20:32
 14/14 anonim ***** válasza:
9. írd meg meg plíz, hol találsz te Pesten pici lakást 60-ért rezsivel együtt.
2015. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!