Ha utaltak nekem 40 ezer forintot egy telefonra, de a telefont időközben eltörtem, akkor ez így korrekt?

Figyelt kérdés
Visszautalnék a vevőnek 39,500 forintot, de mivel az utalásnak vannak költségei, ezért 500 forintot magamnál tartanék.
2016. nov. 7. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2016. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor sem fizetek rá még én.
2016. nov. 7. 14:51
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Úgy tisztességes, ha 40500-at utalsz. Mivel neki is voltak költségei, és nem az ő baja, hogy te tönkretetted azt, amit ő megvett volna. Igen, te buksz a dolgon, de a kárt is te magad okoztad.
2016. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg nem fog 500 forint miatt beperelni, de nem korrekt, és nem is jogszerű.


Ő sem utalt annyival kevesebbet, amennyibe neki került az utalás. Az adásvétel a te hibádból nem jön létre, vagyis a költségeket neked kell állnod. Ha ő mondaná vissza a dolgot, akkor jogosan tarthatnál igényt a felmerülő költségeidre.

2016. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Na ja, a #3 válaszolónak van igaza, ebben az esetben az általa felmerült költségeket is neked kell állnod, nemhogy te rakhatsz el magadnak extra pénzt.
2016. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

"Akkor sem fizetek rá még én."


Pontozz le, de:

ad1 - Akkor minek kérdezed?

ad2 - Te törted el, ezért ez a Te hibád. Gondolj bele fordított helyzetbe, szerintem téged is felidegesítene, hogy ha az eladó akivel megállapodsz elállna a vásárlástól, de csak a költségeken kívüli részét kapnád vissza az árnak.

2016. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!