Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabadfelhasználású hitelem...

Tibor33 kérdése:

Szabadfelhasználású hitelem volt 2002. ben vettem fel egy havernak de ö időközben ő meghalt, és azóta nem lett fizetve a hitel. A hitel a nevemen is van.600 000ról már felment 3 500 000. -ft ra. Ezt hogyan lehetne eléviteni? Megszüntetni?

Figyelt kérdés
ilyen ügyben mit lehet csinálni?
2016. jún. 27. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

"Szabadfelhasználású hitelem volt"

Van. Nem volt hanem van.


"2002. ben vettem fel egy havernak"

Magadnak vetted fel, a bankot nem érdekli, hogy mit kezdesz a pénzzel.


"de ö időközben ő meghalt"

Ez a hitel szempontjából teljesen irreleváns.


"és azóta nem lett fizetve a hitel."

Erre mondja a szaknyelv, hogy szar ügy.


"A hitel a nevemen is van."

Hol máshol lenne? te vetted fel, a te neveden van. Evidens.


"600 000ról már felment 3 500 000. -ft ra."

Plusz a kamatok és a büntetőkamat, ami a nemfizetés miatt rájött azóta...


"Ezt hogyan lehetne eléviteni? Megszüntetni?"

Úgy, hogy kifieted.


"ilyen ügyben mit lehet csinálni?"

Például fizetni, mint a katonatiszt. Esetleg elovasni a szerződést, amit aláírtál, kapcsolatba lépni a hitelezővel, és utána fizetni, mint a katonatiszt.

2016. jún. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ja de eddig nem is irtak meg semmi hirtelen megtaláltak meg minden 2002 óta azért eltelt 14 év
2016. jún. 27. 18:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nem hirtelen találtak meg, gondolom, nem vetted át eddig a leveleket vagy elköltöztél és nem jelentetted be a változást
2016. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem költöztem el volt olyan hogy évekig nem jött a levél .
2016. jún. 27. 21:09
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
akkor ezek szerint csak jött az évek alatt levél...
2016. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
na mindeggy bemegyek személyesen ennyi
2016. jún. 27. 21:19
 7/16 anonim ***** válasza:
Fordulj ügyvédhez, vidd be hozzá az összes levelet, amit valaha kaptál az ügyben! Lehet, hogy ez a tartozás elévült. Az elévülés azt jelenti, hogy bírósági úton már nem hajthatják be rajtad, de attól a bank még próbálkozhat, hátha kifizeted. Ugyanis ha az elévült követelést az adós önként kifizeti, később már nem követelheti vissza.
2016. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sajnos a legjobb amit remélhetsz szerintem, hogy adnak valami kedvező részletfizetési lehtőséget, és nem kamatoztatják tovább. Elengedni nem szoktak hitelt, a bank nem szeretet szolgálat.

Sajnos hitelekkel nagyot lehet bukni, sokan tudják ezt a svájci frankos balhéból. Öcsém 800-at vett fel, 4 millió körül kellett visszafizetnie. Itthon teljesen tönkre ment volna, Németországban szedte rá össze a pénzt.

2016. jún. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszi hát ja én is svájci frankba vttem fel sajnos
2016. jún. 28. 10:42
 10/16 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetni, esetleg az örökösöktől kérheted, hogy adják meg azt, amivel a haverod tartozott, de a kamatokat azért túlzás lenne tőlük követelni, hiszen az a te feladatod lett volna, hogy rendezd a tartozást, és ne legyen elmaradás, ha már te vetted fel a kölcsönt.
2016. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!