Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabadfelhasználású hitelem...

Tibor33 kérdése:

Szabadfelhasználású hitelem volt 2002. ben vettem fel egy havernak de ö időközben ő meghalt, és azóta nem lett fizetve a hitel. A hitel a nevemen is van.600 000ról már felment 3 500 000. -ft ra. Ezt hogyan lehetne eléviteni? Megszüntetni?

Figyelt kérdés
ilyen ügyben mit lehet csinálni?
2016. jún. 27. 17:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szülökkel testvérekkel beszéltem de sajnos elég sokan jártak így ahogy én . Voltak akik kezesnek mentek el neki , de halál eset miatt elengedték,a tartozást.
2016. jún. 29. 13:45
 12/16 xswerdy ***** válasza:

mióta nem volt fizetve? Ha volt 5 év, amíg nem fizettél, és nem jött felszólítás, stb. akkor évült el. Elévíteni nem lehet, vagy elévült, vagy nem.


De ha elévült, akkor sem tilos a banknak továbbra is felszólításokat küldenie, és próbálkoznia a behajtással. Jogi úton nem tud lépni a behajtás érdekében. Úgyhogy ha fennáll az elévülés, akkor írj vissza egy ennek megfelelő levelet.

2016. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
böven volt 5 éve hogy felvettem volt mikor olyan papirom jött hogy nincs tartozásom még én is meglepödtem . De az sajna már nincs meg az a levél... és ennyi idö után tiltanak most ebben az évben kezték el ..
2016. júl. 1. 18:10
 14/16 xswerdy ***** válasza:
100%

nem az a kérdés, hogy mikor vetted fel, hanem, hogy meddig volt fizetve, illetve hogy mennyi volt az az idő, amikor már nem fizettél, de nem is kaptál semmi felszólítást.


Ezt eddig nem írtad, hogy most tiltanak. Azt hogyan? És honnan? A saját, azonos banki bankszámládról levonják? Más bankból, vagy fizetésből tiltani csak végrehajtás útján lehet. Ahhoz meg kell egy jogerős határozat. Pl. egy fizetési meghagyás, aminek nem mondtál ellent.

2016. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
egyből a fizetésből tiltják 33%-át munkahelyről .
2016. júl. 2. 11:34
 16/16 xswerdy ***** válasza:
100%

kérdezd meg a munkahelyedet, hogy ki kérte a letiltást. Aztán kérdezd meg a végrehajtót, hogy milyen határozat alapján.


És az örökösöket azért szólítsd fel fizetésre. Nehogy a Te követelésed elévüljön, a banké meg nem.


Merthogy ugye itt Te felvettél egy hitelt a banktól, meg nyújtottál egyet a haverodnak.

2016. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!