Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP HozamTrió Megtakarítási...

OTP HozamTrió Megtakarítási csomag?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy 1 millió forintomat lekötném. Nem csináltam még ilyet előtte, ezért kérem a segítségeteket!


Néztem az akciós és kiemelt ajánlatokat, amik fix kamattal 0,1-0,3%-ot kamatoznak (itt egyébként van további még levonás is?). Azt ha jól számoltam 10-18k Ft-ot fialna 1 év alatt. Attól függ, hogy USD vagy Ft lekötést csinálok.


Aztán néztem ezt a HozamTriót, ami egész szép összeget hozna vissza (250k?). Ez viszont túl szép ahhoz, hogy ne legyen még valamilyen levonás, adózás. Az lenne a kérdésem, hogy ez pontosan hogyan működik? Vannak buktatók benne? Veszíthetek a pénzemből, ha nem is jön be év végén? Itt csak Ft-ot lehet lekötni vagy USD-t is? Vannak még ehhez hasonló ajánlatok?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. okt. 7. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

250K? Ezt hogy sikerült kiszámolni?

Szerintem vacak befektetés, a tőkevédett alpba fektetett rész nagy része ugyanolyan kincstárjegy, mint a másik része amit bevallottan közvetlenül kincstárjegybe raknak. A harmadik rész bankbetét, ami annyit sem hoz, mint a kincstárjegy. Alapvetően mind3 rész biztonságos hiszen állampapír és bankbetét a legnagyobb részük. Ennek megfelelően alig kamatozik. A "buktató", hogy az alapnak vannak költségei ami eléggé lehúzza a kamatot, amit a végén megkapsz. Ezt a befektetést te is "elő tudod állítani" töredék költséggel. Az államkincstárnál nyithatsz egy ingyenes számlát, a pénz 2/3 részéből tök ingyen vehetsz kincstárjegyet vagy bármilyen más állampapírt az 1/3 részt pedig lekötöd a számládon betétként. Meggyőződésem, hogy az akciós betét rész így kevesebbet hoz, de alapkezelői költségek sem merülnek fel, így összességében jobban jársz. Azt azért látni kell, hogy pár ezer forint kamatról van szó évente, amire még fizetsz 16% kamatadót, illetve a betétre 6% EHO-t is.

2016. okt. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja tényleg bocsi, egy 0 mit tesz néha. :D Szal 25k, ami még mindig jobb megoldásnak tűnt, mielőtt felvilágosítottál. De így már jobban képben vagyok, köszönöm a segítséget! :)
2016. okt. 7. 22:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!