Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri megtakarítási számlát...

Megéri megtakarítási számlát nyitni valamelyik banknál?

Figyelt kérdés
Régebben anyukámék nyitottak nekem egy számlát, amivel az volt a probléma, hogy ha szükségem volt a számláról pénzre a bank levont még plusz 4-5000Ft-okat 50-60.000Ft-os kp felvételnél.Nem értem mire és az a pár Ft-ot amit kamatozott nem volt annyi mint amennyit kp felvételnél levontak. Lényegébe jóval kevesebb pénzt tudtam végül felvenni a banktól, mint ami be lett anno rakva. Így most itthon tárolgatom a pénzem, amit nem érzek biztonságosnak, de így be se merem rakni bankba, ha végül jóval kevesebb pénzhez jutok mikor szükségem lesz rá. Tehát az lenne a kérdésem megéri-e valahova berakni a pénzem vagy inkább tárolgassam továbbra is itthon?
2016. szept. 13. 20:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen bankkártyát nem kaptam hozzá, bár nem tudom az ilyen számlákhoz adnak-e. Így kp felvételhez be kellett menni a bankhoz. Most nézem ezt a csomagot ami régen nekem volt. De ahogy látom nekem is kellett volna bankkártyát kapnom hozzá.
2016. szept. 13. 20:36
 2/4 anonim ***** válasza:

megtakarítás számla akkor éri meg ha nem veszed le minimum 4 évig.

Persze az is kérdés, hogy milyen számla, lakástakaréknál pl van állami támogatás, de kell hozzá a hosszabb futamidő. Ha havonta leveszed, akkor fölösleges.

2016. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A betéti kamatok a béka s..gge alatt vannak, szóval jelenleg nem nagy biznisz betétszámlát nyitni. Lassan eljutunk oda, hogy a párnaciha jobban kamatozik..
2016. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vettem le havonta pénzt róla. 14 évesen nyitották nekem és később suli miatt kellett róla néha levenni mikor nem tudtak pénzt adni lényegében ezért is nyitották. Tehát kb 18 éves koromig nem nyúltam hozzá. Évente 1x vagy max 2x volt hogy vettem le róla. Azóta ugye dolgozok és a megmaradt pénzt ezért is vettem le. Amit meg azóta félre tudtam rakni azzal együtt tárolgatom itthon. De úgy látom marad ez a módszer.
2016. szept. 13. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!