Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PayPal magánszemélytől magámsz...

PayPal magánszemélytől magámszemélynek utalás a PayPal számlára költség valamelyik félnek?

Figyelt kérdés

2016. aug. 8. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha paypal egyenleg terhére történik, akkor igyenes. Ha bankkártyárol, akkor nem.


[link]

2016. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Moon_Walker ***** válasza:

nincs ingyen ebéd! tanuljuk már meg kéremszépen!

majd a két szemedér utalnak mi?

2016. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
PayPal egyenlegről PayPal egyenlegre, szerintem világosan írtam, de most mi az igazság, nem tudom, 2-en mondják, hogy költség, 1 pedig hogy nem
2016. aug. 10. 11:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó, akkor pontosítom.

Valóban, ha magánszemély, a személyes ismerősöd, rokonod küld neked "csak úgy" pénzt, akkor ingyenes.

Viszont ha kifizetsz vele valamit egy másik magánszemélynek (pay for goods címszó alatt) akkor a pénzt fogadótól jutalékot vonnak le, még akkor is, ha ő nem cég. Ezt onnan is tudom, hogy szoktam magánszemélyekkel üzletelni, én nem vagyok cég, és ők sem azok. És ők/én azért választjuk a "pay for goods"-ot, mert csak ebben az esetben tudjuk visszaszerezni a pénzt, ha gebasz van. Ha te mint ajándékot küldenéd a pénzt, akkor a panasztétel (claim) lehetősége nem áll rendelkezésre.

Tehát ha egy magánszemély, aki nem személyes ismerősöd, nem rokonod, úgy kér tőled pénzt egy tranzakcióban hogy te ajándékként küldd neki, akkor át akar verni. Ezt mindenki tudja, tehát a tisztességes eladók (nem cég, hanem ugyanolyan polgár mint te) nem is hozzák fel opcióként az ingyenes pénzküldést.

Hogy az előbbit példával illusztráljam: CD-ket szoktam vásárolni külföldről magánszemélyektől, és ők bizony fizetnek jutalékot a megkapott pénz után.

2016. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és azért leírom ezt is: neked mint pénzküldő félnek nem kell jutalékot fizetned. Tehát csak akkor van okod aggódni, ha neked fizetnek ki valamit, és az nem ajándék címszó alatt kerül teljesítésre.
2016. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és azt jól tudom, ugye, hogy a PayPal számlámról a bankszámlára átutalni sem költség ugye?
2016. aug. 11. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, az is ingyen van
2016. aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!