Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen feltetelek mellett...

Ocsipok86 kérdése:

Milyen feltetelek mellett lehet visszaigenyelni egy elutalt osszeget 3het utan?

Figyelt kérdés
Ma voltam szlovakiaban ugyanis a szamlamrol eltunt 1005euro. A lenyeg, h egy maganszemely elutalt 1005 eurot nekem 2016.08.19.-en es 2016.09.13an kervenyezte, h visszakapja vagy mi... a lenyeg, h 2016.09.19.-en vissza is utaltak neki(semmit nem tudtam errol, ma vettem eszre)! Ma azt mondtak a Parkanyi OTP bankfioknal, h a kozpontban kivizsgaljak az ugyet, aztan vissza is hivtak es mondtak, h kervenyeztek, h vissakapjak a penzt es vissza is adtak neki... Amikor rakerdeztem arra, h szlovakiaban lehetsegese az, h elvalalok egy munkat-> kifizetnek-> elvegzem -> visszaigenylik a penzt arra azt a valaszt kaptam, h igen... Kerdesem tehat az, h ez igy szabalyos? mert azt mondtak, h csak ugy van esely arra, h ezt viszont lassam, ha megkerem ezt a szemelyt aki utalt nekem, h menjen be a bankba es utalja el ujra...

#bank #visszaigenyleg
2016. szept. 22. 19:15
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Ismet a peldaimat elemzitek... Nem tortentek meg ezek a dolgok, ezeket az OTP-s ugyintezonek tettem fel, h lehetseges-e?

Tehat a lenyeg az, h megvolt a nyomos indok, h miert utalta nekem azt a penzt, de konyorgom ne mondjatok azt, h ti mindent lepapiroztok?

Ha beleneztek a penztarcatokba, ti mindent igazolni tudtok hivatalos papirokkal? DE NEM EZ A KERDES!

Az a kerdes, h nekem kell-e magyarazkodni, amikor meglopnak?!

Na boncoljunk a szelsoseges peldaim, azokkal csak szemleltetni probalom a helyzetem boszmeseget... atyasago uristen...

2016. szept. 23. 07:50
 22/28 A kérdező kommentje:

NEm azert nem mondom meg, h miert is kaptam azt a penzt, mert feketen vagy esetleg nem tudom igazolni a jogosultsagom ra(ami egyebkent igaz, de itt nem szamit!)...

Az a lenyeg, h nekem kell futni a birosagra, rendorsegre h bizonyitsam az a sajat penzem?

Mert ezekszerint ha holnap betornek a lakasomba ellopjak a tv-m es nincs meg a szamla rola, akkor nem is kaphatom azt vissza... marpedig nincs meg a szamla es teljesen legalisan vettem azt! Az enyem! (nehogy elkezdjetek itt boncolgatni, h ez mas mert lopas/betores stb. mert ez a pelda nem lenyeges! Csak az, h a banknak van-e jogkore a penzemhez nyulni?)

2016. szept. 23. 08:12
 23/28 anonim ***** válasza:
70%

"Az a kerdes, h nekem kell-e magyarazkodni, amikor meglopnak?! "


Ezt csak te tudod, hogy ez a te pénzed, és ez a te álláspontod, hogy megloptak.

Ha pl én utalok neked véletlenül, ezt te észreveszed, hogy kaptál egy nagyobb összeget, majd leveszed a számládról, akkor te loptál meg engem. Mert jogosulatlan pénzt használsz. Szóval igen, neked kell bizonyítanod, hogy az a pénz jogosan van nálad.

Ha én visszakérem, akkor neked kell bizonyítanod, hogy miért nem adod vissza.


"Mert ezekszerint ha holnap betornek a lakasomba ellopjak a tv-m es nincs meg a szamla rola, akkor nem is kaphatom azt vissza..."

Pontosan. Csak ha bizonyítani tudod valamivel, hogy a tied. A bemondás nem bizonyíték. Ezzel az erővel a betörő ellop mindenkitől egy tv-t, tőled egy régi képcsövest, a szomszédtól egy óriási LED tévét. Amikor a rendőrség szól, hogy megvan a betörő, akkor te mondhatod, hogy a LED volt a tied. És akkor hazaviszed bemondásra?

Szóval ezért kell tudnod bizonyítani (nem feltétlenül a blokkal), hogy az márpedig a tied.

2016. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
49%

Ne ez egyre bonyolultabb :)

A pontos válaszhoz tudni kéne, hogy kitől, milyen jogcímen kaptad a pénzt, és utána milyen indokkal követelte vissza.


Én még nem jártam így. Téves utalás érkezett már hozzánk párszor. De a banknak ezzel semmi dolga nem volt. Egyszerűen felhívott az, aki elutalta, és megkért, hogy utaljam vissza. Én meg nyilván visszautaltam.

2016. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Igen, azzal egyet is ertek, h ha teves az utalas, akkor visszakell adnom, de jo lenne ha tudnek is arrol :S Magyarorszagon egesz biztos, h tajekoztatnak a teves utalasrol :S


Az a baj, h filmekbol muvelodunk, de ott mindig azt harsongjak, h mindenki artatlan addig, amig be nem bizonyosodik az ellenkezoje.


Szoval ha betornek a szomszedba, ertem en h gyanusitott lehetek, de nehogymar bortonbe zarjanak es en kelljen igazoljam magam, h artatlan vagyok...


Az en velemenyem az h ilyen esetben az a racionalis, h a bankban tartott penz az enyem, amit rautalnak az az enyem, ha megis tevedesbol tortent az utalas, akkor persze van lehetoseg stornora, de kerdezzenek meg rola es ha ellenkezem, akkor az utalo igazolja, h tevedett!


Pl. veszek egy autot, a nevemre kerul es visszakerem a penzt, akkor nagyon sok eves per utan kaphatna vissza az autot az eredeti tulajdonosa... sztem ebbol igy kaosz alakulna ki

2016. szept. 23. 09:25
 26/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
63%

"Ha beleneztek a penztarcatokba, ti mindent igazolni tudtok hivatalos papirokkal?"


A pénztárcámban nem feltétlen, de a bankszámlámon igen...


"Az a lenyeg, h nekem kell futni a birosagra, rendorsegre h bizonyitsam az a sajat penzem? "


Igen, jelen esetben igen. Ha igazad van és a pénz jogos, akkor nyert helyzetben vagy. Ha feketén kaptad a pénzt, akkor buktad. Ha a pénz jogosan járt, és ezt tudod is igazolni, akkor hajrá. Azt értsd meg, hogy Európában jelenleg minden munka után kell valamiféle adót fizetni. Egy a munkára vonatkozó szerződés általában mindkét felet védi, téged például védene ha lenne, hogy neked jogosan jár a pénz. Ha ilyen szerződés nincs, csak zsebszerződés, azaz valahogyan megállapodtatok, és ő ilyen úton nem fizet ki (kifizet, de vissza is veszi), akkor nem tudsz mire hivatkozni, hogy márpedig te elvégezted. Mert ilyen alapon én is mondhatom, hogy elvégeztem neked egy munkát, te meg nem fizettél ki. Nyilván elhiszem, hogy te tényleg elvégeztél egy munkát, csak a jog nem hitre épül, hanem igazolható tényekre.

2016. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan tévedésben vannak és túlbonyolítják a dolgot. Ugyan a szlovák szabályokat nem ismerem, de ha ez idehaza történt volna, akkor senkinek nem kellene itt bizonygatnia semmit. A helyzet nagyon egyszerű, az ügyfél számláján lévő pénz felett (teljesen mindegy hogyan került oda, milyen jogcímen) a banknak nincs rendelkezési joga.

Ha az ügyfél hozzáhárulása nélkül terheli be, akkor jogsértően jár el. Ez ilyen egyszerű.

2016. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, semmi értelme itt háborogni.

Nem volt joguk ehhez.

Irány a rendőrség és jelentsd fel őket.

Itt gyakorin nem fog megoldódni.

2016. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!