Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen feltetelek mellett...

Ocsipok86 kérdése:

Milyen feltetelek mellett lehet visszaigenyelni egy elutalt osszeget 3het utan?

Figyelt kérdés
Ma voltam szlovakiaban ugyanis a szamlamrol eltunt 1005euro. A lenyeg, h egy maganszemely elutalt 1005 eurot nekem 2016.08.19.-en es 2016.09.13an kervenyezte, h visszakapja vagy mi... a lenyeg, h 2016.09.19.-en vissza is utaltak neki(semmit nem tudtam errol, ma vettem eszre)! Ma azt mondtak a Parkanyi OTP bankfioknal, h a kozpontban kivizsgaljak az ugyet, aztan vissza is hivtak es mondtak, h kervenyeztek, h vissakapjak a penzt es vissza is adtak neki... Amikor rakerdeztem arra, h szlovakiaban lehetsegese az, h elvalalok egy munkat-> kifizetnek-> elvegzem -> visszaigenylik a penzt arra azt a valaszt kaptam, h igen... Kerdesem tehat az, h ez igy szabalyos? mert azt mondtak, h csak ugy van esely arra, h ezt viszont lassam, ha megkerem ezt a szemelyt aki utalt nekem, h menjen be a bankba es utalja el ujra...

#bank #visszaigenyleg
2016. szept. 22. 19:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Kérdező értsd meg, hogy ilyet nem lehet.

Ne hagyd annyiban.

Lehet, hogy elég, ha bemész és elmondod, ha nem kapod vissza a pénzed, akkor elmész a rendőrségre. Ha nem elég, akkor tényleg jelentsd fel őket.

2016. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Egyertelmu, h igy fogok tenni, csak ugye ez mai tortenet par oraja tudtam meg es intezkedtem, de a valaszuk az sokkolt...

Holnap felhivom a bankot, h ezzel vagy csinalnak valamit, vagy hetfon amikor szemelyesen is elmegyek Parkanyba, akkor be is panaszolom oket! Ha kell akkor ugyvedet is keresek!


Csak azert erdekell, h tenyleg mik a lehetosegeim... de annyiban nem hagyom ha beledoglok sem!

2016. szept. 22. 21:37
 13/28 anonim válasza:
42%

Bármikor indíthat chargeback-et, ilyen esetben megkeresnek téged (levélben, a megadott levelezési címeden) hogy X. Y erre az utalásra chargeback-et kért, megadják az indokot (pl. téves tranzakció), ilyen esetben van 30 napod hogy visszaküldj nekik olyan dokumentumot, ami igazolja hogy nem volt téves az utalás (mondjuk egy szerződés a munkáról, vagy szállítási bizonylat ha vett valamit tőled). Ez alapján elbírálják a kérését, amennyiben vitás az eset, akkor tovább folytatódik a bíróságon.

Ha nem küldesz vissza semmit a határidő előtt, abban az esetben lényegében elismered hogy nem tartasz igényt a pénzre, és visszakapja aki indította a chargebacket.

Ha ilyenkor nincs meg a kellő összeg a számládon, akkor minuszba megy.

2016. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Hmmm nem ertem, h miert nekem kell bizonyitani barmit is ha O keri vissza a penzt. Ertem, h vmikor az ove volt, de mi van ha nincs dokumentumom az 1evvel ez elotti utalasarol pl.

A masik meg, h ha nem egyezek bele, akkor az nem velemenyem szerint! Nem hittem volna, h az uzleti eletben is letezik olyan, h hallgatas beleegyezes...

2016. szept. 22. 23:12
 15/28 A kérdező kommentje:

Amugy kedves 12/14!

Sztem mar holnap kezdem mazsolazni a kartyas vasarlasaim es kerem is vissza oket :D

En igazabol a szlovakiai ugyintezesre voltam kivancsi, ugyanis a magyar Bankoknak ez az allaspontjuk ilyen esetben:

"Utalni kizárólag a számlatulajdonos megbízása alapján, illetve bíróság, illetve bírósági/közigazgatási/adó-végrehajtás keretében lehet. "


Megkoszonnem, ha kifejtene, h honnan ertesult errol a 30napos hatarido es tobbi dologrol.

Mert ha jol ertem, ha most irok egy levelet a lakotarsamnak -akinek odaadtam a lakber ram eso reszet- h mutassa be azokat az iratokat amivel igazolni tudja, h igenyt tart a penzemre, de ezt nem teszi 30napon belul, akkor 31 nap mulva beosonhatok a szobajaba es kilophatom a penztarcajabol az osszeget?

2016. szept. 22. 23:23
 16/28 anonim ***** válasza:

Ez azért érdekes.


Nekem OTP számlámra jött ténylegesen tévedésből egy

nagyobb összeg külföldről. Összekevertek két utalást.


Jött egy ajánlott levél, hogy az utalást kezdeményező

bank kérvényezte az összeg visszafordítását, mert té-

vedést követtek el. Persze én igent mondtam, de ennek

is 2 hét volt kb az átfutási ideje.


Egyetlen hiba, amit elkövetett az OTP, de lesz4rtam,

hogy a devizabefolyás járulékát elfelejtették vissza-

adni, mondjuk pár dollárról volt szó, és azt megkaptam

máshonnan :)


Szóval az ottani OTP fiókot kellene elővenni első kö-

rön.

2016. szept. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
51%

Utalásról volt szó, nem készpénzről.

Nyilván nem veheted ki a pénztárcájából.


Egy talált bankkártyát sem használhatsz csak úgy.

Valamint ha jól tudom 14 napon belül lehet ilyet indítani, tehát 1 év után esélytelen visszakérni a pénzedet. Általában olyan esetben használatos, ha például véletlenül indították az utalást, csalás áldozata lett (pl átutalta, de nem kapta meg amit rendelt). A 30 nap sem biztos, lehet banktól is függ de a lényege ugyanaz. Bejelenti hogy véletlenül utalt neked, téged megkeresnek ezzel, vagy elfogadod, vagy nem, ha nem reagálsz a határidőn belül, akkor elfogadottnak tekintik, és visszakapja a pénzt.

A legnagyobb hiba az volt, hogy nem reagáltál a megkeresésre. Ezt már buktad.

2016. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de muszaj azt irnom, h okorseget hordasz ossze... Olyan nincs, h a penzemhez hozzanyulnak, tokmind1 h digitalis vagy kp... ugyanarrol beszelunk: lopasrol!

Irtam egyebkent, h a magyarorszagi bankoknak mi az allaspontja, szoges ellentetje annak, amit te irsz!

Nem is ragozom tovabb... le is irtam, h 09.13an kervenyezte a stornot es 09.19en teljesitettek! Magyaran 25nappal kesobb kervenyezte es 6napon belul teljesitettek az egeszet, minden ellentmond azoknak a szabalyoknak, amit te kitalaltal itt -.^

2016. szept. 22. 23:45
 19/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%

"elvalalok egy munkat-> kifizetnek-> elvegzem -> visszaigenylik a penzt"


Gondolom szerződéssel, esetleg teljesítésigazolással tudod igazolni, hogy neked az a pénz jár... Sima levelezés és/vagy valamilyen cseten megbeszélés sem lehetetlen, de ez esetben az adóelkerülés is felmerülhet.


"OTPnél bármi lehetséges..."


Az OTP-nél sem lehetséges bármi, ami nem törvényes. Vagy ha igen, az meg bármelyik másik banknál is megtörténhet...


"nem ertem, h miert nekem kell bizonyitani barmit is ha O keri vissza a penzt. "


Mert bármikor rájöhet valaki, hogy "téves utalás" történt. De te nyilván tudod valamivel igazolni a jogosultságodat, lásd pár sorral feljebb.


"Sztem mar holnap kezdem mazsolazni a kartyas vasarlasaim es kerem is vissza oket "


A különbség az, hogy a bolt jó eséllyel tudja igazolni, hogy ott bizony történt egy vásárlás azzal a kártyával. Például van róla egy nyugta, ami természetesen a hatályos jogszabályoknak megfelel (és utólag nem elkészíthető, mivel az egész online a NAVnál köt ki szinte azonnal).


"Olyan nincs, h a penzemhez hozzanyulnak, tokmind1 h digitalis vagy kp... ugyanarrol beszelunk: lopasrol! "


Igen, ha jogosan kapod azt a pénzt, akkor valóban lopás. De mivel tudod igazolni, hogy te azt a pénzt valóban jogosan kaptad? Ismét lásd amit fentebb írtam. Ha jól gondolom teljesen feketén kaptad a pénzt, tehát semmi szerződés nem volt köztetek, szóban/cseten/emailben megegyeztetek. Ezzel egyébként akár igazolhatnád is a jogosultságodat az összegre, ugyanakkor az adócsalás tényét is elismered.

2016. szept. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
A chargeback egy teljesen standard banki folyamat csak Kelet-Európában nem sokan tudnak róla. Minden banknak jogában áll tranzakciókat visszafordítani, amennyiben a beterhelt fél azt hibásként vagy jogtalanként jelenti, ilyenkor a pénzt megkapó félnek kell bizonyítania, hogy jogosan kapta azt. Gondolom feketézésből jött a pénz, ami ebben az esetben azt jelenti, hogy biza azt sosem kapod vissza.
2016. szept. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!