Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen feltetelek mellett...

Ocsipok86 kérdése:

Milyen feltetelek mellett lehet visszaigenyelni egy elutalt osszeget 3het utan?

Figyelt kérdés
Ma voltam szlovakiaban ugyanis a szamlamrol eltunt 1005euro. A lenyeg, h egy maganszemely elutalt 1005 eurot nekem 2016.08.19.-en es 2016.09.13an kervenyezte, h visszakapja vagy mi... a lenyeg, h 2016.09.19.-en vissza is utaltak neki(semmit nem tudtam errol, ma vettem eszre)! Ma azt mondtak a Parkanyi OTP bankfioknal, h a kozpontban kivizsgaljak az ugyet, aztan vissza is hivtak es mondtak, h kervenyeztek, h vissakapjak a penzt es vissza is adtak neki... Amikor rakerdeztem arra, h szlovakiaban lehetsegese az, h elvalalok egy munkat-> kifizetnek-> elvegzem -> visszaigenylik a penzt arra azt a valaszt kaptam, h igen... Kerdesem tehat az, h ez igy szabalyos? mert azt mondtak, h csak ugy van esely arra, h ezt viszont lassam, ha megkerem ezt a szemelyt aki utalt nekem, h menjen be a bankba es utalja el ujra...

#bank #visszaigenyleg
2016. szept. 22. 19:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Idehaza erre biztosan nincs lehetőség, de úgy látszik Szlovákiában másként működnek a dolgok.
2016. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Jogi úton lehetne csak visszaigényelni.

A bank nem nyúlhat a te számládhoz. Ha banki hiteled van, akkor annak a törlesztőjét emelheti le a számládról, de egyébként nem vehet le összegeket a számládról.

2016. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Ugy tudom, h a torlesztot is csak akkor emelheti le a szamladrol ha beleegyezel vagy biroi vegzes van erre...

Egyebkent ilyenkor hova tudok fordulni, ha szeretnem visszakapni a penzem?

Mert ennek igy nincs ertelme, holnap veszek egy lakast szlovakiaba par het alatt megcsinaljuk a papirmunkat elutalom a penzt, aztan visszaigenyelem a penzt es van egy lakasom par evig, amig a birosag tokol az uggyel nyilvan 4-5even keresztul?

2016. szept. 22. 20:01
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél panaszt az OTP-nél, az ottani pénzügyi felügyeletnél. Kérdezd meg a főkonzulátus, nagykövetség munkatársait, hogy hova fordulhatsz segítségért.
2016. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem csinálhat ilyet a bank (Szlovákiában). Az embered esetleg hivatkozhatott arra, hogy tévedésből utalta neked. Ebben az esetben sem nyúlhat a bank a pénzedhez, csak közvetítő szerepét játszhatja, továbbítja neked a kérést, hogy küld vissza a pénzt. Ha nem teszed, kiadhatja az adataidat, hogy perelni tudjon.

Hogy mit és miért kérvényezett, az téged nem kell hogy érdekeljen ez a te pénzed. Szólítsd fel őket adják vissza, ha nem teszik bízz meg egy ügyvédet.

2016. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

tenyleg abszurd az egesz... hogy nem veszik eszre a kivizsgalasnal, ha egyeltalan ezt lehet annak nevezni, h nem stimmelllll itt vmi... ?

A vicc az, h feltettem meg egy olyan kerdest is, h a mai 1270 euros utalast is visszaigenyelhetik(amit egyebkent kivettem a szamlamrol) es akkor -1270 euro lesz az egyenlegem? Erre is azt a valaszt kaptam, h igen...

2016. szept. 22. 20:33
 7/28 anonim ***** válasza:

6: Hát ott téged nagyon hülyének akarnak nézni.

Mindenképpen kérj jogi segítséget, jelentsd fel őket. Végül is ellopták a pénzed és ebben segédkezett nekik a bank.

Csak bírósági végzéssel lehet pénzt letiltani.

2016. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Ez kesz vicc.


Milyen munkakat csinalsz kerdezo?

Milyen szerzodesetek van?

Maganszemely vagy ceg csinalja ezt veled, ugyanugy szlovak szamlaval?


Soha nem halottam ilyenrol meg...

2016. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Nem nem, azok csak peldak voltak, h ha munkat valalnek szlovakiaban, akkor miutan elvegeztem a munkat ugyanigy visszaigenyelhetnek...? ezt a kerdest tettem fel es erre kaptam azt a valaszt, h sajnos igen...


A lenyeg az, h megvolt a nyomos es logikus erv, amiert utalta nekem azt az 1005 eurot. Visszaigenyelte aztan es meg is kapta ugy, h majdnem egy honap eltelt es engem nem ertesitettek semmirol! Azt tudom, h vmilyen vud banknak az igazgatojaval joban van, ennyi eleg lehet egy ilyen szemetseghez?

2016. szept. 22. 20:45
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
OTPnél bármi lehetséges... :-(
2016. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!