Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz az, hogy mindenkinek...

Igaz az, hogy mindenkinek bankszámlanyitási kötelezettsége van?

Figyelt kérdés

Évek óta nincs bankszámlám, mert nem fogom havonta fizetni a banki költségeket egy nullás tök üres számláért. Tök mindegy, ez milyen összeg, nem dobálok ki se pár száz, se pár ezer Ft-t az ablakon.

Nincs rá szükségem, a fizetésemet is KP-ba kapom.

Viszont most olvastam valahol, hogy kötelezett vagyok arra, hogy legyen bankszámlám...

Ez igaz? Ha igen, akkor ez mi a fene?? Elmagyarázná valaki?


2016. szept. 4. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Hol olvastad ezt? Ez olyan mintha arra köteleznének mindenkit, hogy vegyen bringát!
2016. szept. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemélyként nem vagy rá kötelezett. Szerintem olvasd el még egyszer, amit találtál.
2016. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Felháborodtál a semmin? :D
2016. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt olvastam, mert szeretnék bérelni dolgokat, és ezen fennakadtam, hogy ez mégis mi...


[link]

2016. szept. 4. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Vicc ez a kis hazánk....más országban ingyenes ha van számlád, itt meg csak a lehúzás megy. (mint mindig)
2016. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a vicc, hogy két 35 éves ember (a cég tulajdonosai mindketten 35 évesek) ilyen félretájékoztatást fel mer tenni a weboldalára. (amúgy a céget idén februárban alapította a tulajdonos házaspár és a "bemutatóterem" a lakcímük)
2016. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg szégyen, hogy ezt ki merték írni, de azért egy esküvőszervező cég honlapja nem tekinthető igazán mérvadónak egy ilyen kérdésben.

Tessék a törvény:


Art. 38. § (2) bekezdése szerint pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó


• a belföldi jogi személy;


• a belföldi jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság; és


• az általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemély, ideértve az egyéni vállalkozót is.

2016. szept. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!