Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha berakok a bankba 680 000...

Ha berakok a bankba 680 000 Ft ot a banknak van bejelentési kötelezettsége az Apeh felé?

Figyelt kérdés

Mi az az összeghatár aminél, már szólnak és az csak egyösszegben történő befizetés esetén érvényes vagy összejöhet több összegből is. Pl. 1 év alatt befizetek egyszer 680e utána 120e és akkor az összeadódik.


Be akarom rakni a bankba azt a pénzt amit az elhunyt nagymamám bútorainak eladásából szereztem.


2010. febr. 6. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok.
2010. febr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ebben az országban már semmit sem lehet tudni... most ha azt mondják hogy 500 000 a határ, attól még lehet hogy figyelik a 100ezreseket is... úgyis tudnak rólad mindent így is... rakd be nyugodtan
2010. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A terrorizmus elleni küzdelem okán 1000 EUR-t meghaladó egyösszegű tranzakció bejelentési kötelezettséget ró a bankra. Azonban, hogy ez "kit érdekel", az már más kérdés.


Egy vagyonosodási vizsgálatnál pedig összességében tekintik át a bankszámláid...

2010. febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy ha már 300 ezernél több pénzt utalnak pl. a számládra, azt a bank már köteles jelenti az apehnak.
2010. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1.000 EURO feletti befizetés esetén, a poénzmosásról szóló törvény értelmében a bank hivatalból jelenti, mind a rendőrség gazdaságvédelmi szakosztályának, mind az APEH-nak.

De, ha becsületes úton szerzett a pénz, akkor nem kell aggódnod.

2010. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia,hívj fel,és tudok neked tök jó dolgokat ajánlani,amikkel nincs sok huza-vona.Pénzügyi-tanácsadó vagyok,ezzel foglalkozom :) Nem kerül semmibe a tanácsom,és lehet tudok is segíteni!Szép napot!
2010. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A számom lemaradt az előzőről ami:0620/378-7234
2010. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!