Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Cetelem takarékszámla...

A Cetelem takarékszámla tényleg olyan jó, mint ahogy elsőre tűnik? Feltételek nélkül 2% feletti kamatot ad?

Figyelt kérdés

A tájékoztatók szerint a fenntartása nem kerül semmibe, 2 % feletti kamatot ad feltételek nélkül (máshol meg új pénzre adnak 0,5%-os kamatot...) és ráadásul OBA által is biztosított.


Nekem kicsit túl szép hogy igaz legyen. Hogy tud ilyen magas kamatot adni nulla költség mellett? Biztonságos ez?


Akinek van bármi tapasztalata, szívesen várom!


2016. aug. 20. 17:45
 1/10 A kérdező kommentje:
És mindez úgy, hogy nem is kell lekötni és napi kamatszámítás van, tehát bármikor kivehető a pénz kamatveszteség nélkül.
2016. aug. 20. 18:43
 2/10 A kérdező kommentje:

Legalábbis a tájékoztatás szerint így van.


Ezért is gyanús nekem kicsit a dolog...

2016. aug. 20. 18:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez igy mukodik, pl. kiszamolo blog is irt roluk parszor, joideje van naluk szamlam. Azert olcsok ennyire, mert nem tartanak fennt egy csomo irodat, mint egy rendes bank, viszont nagyon maceras az ugyintezes. Kell legyen egy mas banknal szamlad, amirol atutalsz a Cetelem takarekszamlara, amin kamatozik, es a takarekszamlarol csak az eredeti bankszamladra tudsz visszautalni (vagy az uj bankszamladra, ha idokozben modosul, ezt be kell naluk jelentened), tehat nem kapsz hozza kartyat, nem tudsz onnan masnak utalni. Az utalast meg telefonon kell kerned. Arra, hogy kamatoztasd a megtakaritasaidat lekotes nelkul, jelenleg az egyik legjobb lehetoseg. Ha viszont hosszabb tavon szeretned (5+ ev), akkor inkabb allamkotvenyt vegyel TBSZ szamlara.
2016. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jól hangzik. Jól olvasom, hogy netbank viszont nincsen a megtakarítási számlához, tehát nem tudom ellenőrizni az összeget, csak telefonon szerencsétlenkedni?


És értesítenek valahogy ha pl. tranzakció történik a számlán? (pl. sms)


Még egy kérdésem lenne, a kamatjóváírás milyen időközönként történik?

2016. aug. 20. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Kamatjovairas havonta tortenik, kapsz postan szamlakivonatot, mas ertesitest tranzakciorol nem kapsz, nem is lenne ertelme, mert azokat csak te kezdemenyezheted telefonon. Netbank sincs.
2016. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jobb esetben nyilván, de ha valaki visszaél az adataimmal, pl. megszerzi a jelszavamat vagy ilyesmi, akkor hasznos lehet. Meg szeretem szemmel tartani a dolgokat.
2016. aug. 20. 19:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Hat ezeknel neked a sajat adataid ismereteben lesz macera utalnod a szamladrol, nem hogy masnak! xD
2016. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:
Amikor egy átutalás beérkezik, küldenek egy mailt. És hó végén postán jön a kivonat. Ki még nem vettem pénzt, nem tudom, az mennyire macerás.
2016. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És azt esetleg tudjátok, hogy időközben lehet-e a referenciaszámlát változtatni? (tehát azt a számlát, amiről odautalom a pénzt, meg amire kiutaltatom.)
2016. szept. 3. 21:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, talan csak szemelyesen valamelyik ugyfelszolgalati pontjukon.
2016. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!