Megkapnánk a CSOK-ot?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk házat vásárolni. A legtöbb felmerülő problémát meg tudjuk oldani, de jó lemne egy tájékozott ember véleménye, mielőtt beleugranánk a sűrűjébe.

Tehát, 26 és 31 évesek vagyunk. Jelenleg nincs gyermekünk, de az új szabályzások szerint tervezett 3 gyerekre ks kapunk támogatást, amire van 4, 8 és 10 év.

Kettőnk fizetése meghaladja a 300.000 Ft-ot, én alkalmazotti viszonyban vagyok felvéve, párom vállalkozó.

10+10es CSOK-ot igényelnénk, emellé lenne saját tőke (3M) és hitelt vennénk fel, így egész nagy házat tudnánk venni, ami azért nem árt, ha már az ember 3 gyermeket tervez :)


A kérdésem az lenne, hogy ilyen feltételek mellett igényelhetünk-e támogatást?

Nem vagyunk házasok, azt hiszem ez is feltétel, de ez megoldható :)


2016. aug. 4. 18:59
 1/8 anonim válasza:
100%
Milyen házat akartok venni? Mert a 10+10-et csak újépítésű lakásra adnak, vagy ha ti építkeztek.
2016. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezen akadt meg a szemem.

23 millióból annyira nem lehet ám ugrálni!

Nagyon soknak hangzik, és ha használtra lehetne elkölteni, akkor ennyiért tényleg palotát vehetnétek.

De az új építésűek...

Én az elmaradottnak számító keleti országrészben lakom. Itt ennyiért 80 nm körüli lakások vannak, ami nem nagy egy 5 fősre tervezett családnak.

Főváros környékén, vagy Dunántúlón drágábbak az ingatlanok.

De most egyébként rá is kerestem Jófogáson.

Ennyiért nincs túl sok ajánlat, és ami van, 20-21 millió, az tényleg 80 és 82 nm.

Az a helyzet, hogy építkezéssel se nagyon jönnétek ki jobban, mert egy ekkora ház felhúzása bőven benne van 20 millióban. Még kevés is lesz.

Ha már 100 nm fölé akartok menni, emelni kell a tétet, 30 millió irányába.

2016. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
33 milliós új építésű, 4 szobás berendezett (!) családi házat néztünk ki, elvileg CSOK-ra lehet venni. Hitellel, persze. Mert ami 25millió mondjuk, se nem berendezett, se nem új építésű, és úgy gondolom egy 1 éves berendezett modern ház megér ennyit. Ennél jobb ár/érték arányú házat nem találtunk. Nem város, hanem vidék, de 10 km-re van a nagyvárostól, szóval nem egy vészes táv.
2016. aug. 5. 05:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De akkor ez már nem annyiba kerül!

Rendben van a mérete, meg az elhelyezkedése, de azt írtad, 10+10-et vesztek fel, meg van 3 milliótok.

Ez nálam 23 millió, te meg most 33 milliósról írsz.

HA felvesztek egy 10 milliós hitelt, nem fogtok mellé kapni még 10 milliót, mert a 300 ezres fizetés, ami fejenként 150-160, egyszerűen nem bír el egy 20 milliós hitelt.

Vagy hogy gondoltad a 33 milliót?

Lehet én nem értem.

De nekem úgy tűnik az eddigiek alapján, hogy ez nem járható út.

2016. aug. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nem olyan ház lehet, amiben még nem laktak?

Az összeget én sem értem! Most 33 millió a ház?

2016. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehat, 33 millió a ház. Új épitésű, berendezett meg teljesen kész allapotban van, csak még nem kelt el.

Úgy lenne a pénzügyi része, hogy a 10+10 adott lenne (ha megkapjuk), és ott ugye egy kedvező hitelajánlatban kapjuk a 10milliót, a másik 10millióra vennénk fel hitelt. Nehéz, de nem lehetetlen, és elvileg megoldható, hogy a két hitel egymás mellett menjen. (Ezt banki ismerőstől tudjuk).

2016. aug. 6. 17:07
 7/8 anonim ***** válasza:

2 észrevételem van.


Magyarországon nem divat az új építésűeket berendezve árulni, maximum a konyhabútort és a gépesítést szokták megoldani a kivitelezők. De hogy ágyak, ruhásszekrények, stb. benne legyen egy új építésűben???

És ha más az ízlésed? Kidobsz mindent? Nem szokás így csinálni.

Szóval erről az ugrott be, hogy a ház nem rég épült, és a néhány éves házakra még azt szokták mondani, hogy új építésű. Mint ahogy egy 2014-es kocsi is új, amikor lecseréled a 15 éves kocsidat.

A lényeg, hogy ha a házban még nem is lakott senki, de már volt lakhatási engedély, akkor ez bukta. Az már nem számít új építésűnek.

Ha meg totálisan új építésű, akkor továbbra sem értem, miért lenne berendezve, de ez részletkérdés.


A másik, a hitel. 10 millió kedvező kamatozású hitel, meg mellé még 10 millió normál banki hitel?

Nem tudom, mivel foglalkozik az a banki ismerős, de ez nekem nem tűnik járható útnak.

Ez a fizetés, ami nektek van, épp elég arra, hogy megéljetek, még egy "kisebb" hitelt is kiad, de ennél többre nem elég.

Később, ha gyerekek lesznek, és már törlsztőt kell fizetni, ennyi pénzből szűkösen lesztek meg. Amikor majd nagyobb kiadások jönnek, pl. több tízezer egy új babakocsi, kiságy, stb, (ha nem akarsz használtat persze), akkor ez a fizetés már cseppet sem fog soknak tűnni.

Azt tudod, hogy a fizetésetek a magyar átlag alatt van?

Erre nem adnak 20 milliót. Lehet a banki ismerős nem lakáshitelekkel foglalkozik, csak lakossági folyószámlákkal, vagy személyi hitelekkel, és azt mondta, esetleg meg lehet próbálni. De ez nem ajánlat, nem kell készpénznek venni.


Még valami eszembe jutott. A saját hitelem.

Én 5 milliót igényeltem, 2 már megvolt, és 7 volt a ház.

A fizetésem ekkor 120-130 ezer között mozgott.

Még az 5 milliót sem adták meg, 3,9-et ajánlott fel az OTP.

Elfogadtam.

Csak szemléltetni akartam, hogy erre a fizetésre 4 milliónál kevesebbet kaptam. Ti most kicsit többet kerestek (azóta már én is :) ), amire járnak mondjuk 5 millió.

Duplázva a fizetést, az legyen 10 millió.

De ugye a CSOK-os hitel közös lesz, és a fizetéseteket fel is emészti. Épp hogy elbírja a fizutok a 10 milliót. És itt bezárult a kör.

Hangsúlyozom, ez az én véleményem.

Szerintem érdemes olcsóbb házakat nézni.


Sőt, még az az igazság, hogy ilyen kispénzű embereknek nem is adják meg a CSOK hitelt. Nagyon okosan ki van találva, hogy a "pórnép" ne tudja igénybe venni.

Mi is akartuk, sehogy se jön össze, mivel már van lakáshitelem, és így nem kapok újabb hitelt, hogy ezt kifizessem.

2016. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igazgató-helyettes az ismerősünk.

Plusz, ez a hivatalos fizetés, viszont megmondom őszintén, hogy meg tudnánk élni akkor is, ha kapunk egy hitelt. Emellett a vállalkozás értéke több tíz millió forint, ami sokat jelent egy hitelfelvételnél.

De hát ezek részletkérdések, először meg kell kérdezni mindent.

Nem tudom egyébként, hogy mi van az ingatlannal, hogy most új vagy csak új építésű.. de a berendezés tetszene, igazából képek alapján nem akarnánk változtatni rajta :)

2016. aug. 6. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!