Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kb.8-9 éve vettem fel hitelt...

Scytha88 kérdése:

Kb.8-9 éve vettem fel hitelt az egyik banktól. Elévülhet a tartozás? És pontosan mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Az első évben még küldtek ki fizetési felszólítást, sőt behajtó céget is rám küldtek, de azóta semmi. Csak folyószámla-kivonatot kapok tőlük néha.
2016. aug. 3. 03:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen elévülhet, de nem hiszem, hogy ezt a bank hagyja. Bolond lenne hagyni veszni a pénzét.


Tehát ne reménykedj... :)

2016. aug. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mióta nem fizeted?

Ha eltelik 5 év anélkül, hogy hallanál róluk, elévül. De valószínű, mielőtt ez bekövetkezne, elmennek a bíróságra és akkor végrehajtás lesz belőle.

A fizetési felszólítás egyébként 2014 március 15-ig volt alkalmas arra, hogy megszakítsa az elévülést, azóta ez már kevés hozzá, valószínű, azért nem is küldik.


[link]

2016. aug. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Mivel még a régi polgári törvénykönyv idején kötöttél hitelszerződést, ezért rád az vonatkozik.

Ha 5 évente küldenek egy levelet, akár csak egy kivonatot, az alkalmas arra, hogy megszakítsa az elévülést.

Gondolom alá kell írni, hogy átvetted a levelet, igaz?


Így soha nem fog elévülni.


Amúgy pedig ha valamiért (pl. mert elköltözöl és nem jelented be a címed) nem kapod meg a levelet, az sem számít, a törvény szerint vélelmezni kell, hogy átvetted.


Ha 5 évig semmilyen formában nem keresnek, sem a bank, sem a követeléskezelő cég, sem a közjegyző (FMH-val), sem a végrehajtó, akkor hivatkozhatsz elévülésre.


Ők akkor is követelhetik tőled, viszont te a bíróságon hivatkozhatsz elévülésre (magától a bíróság nem veszi figyelembe) és akkor állami kényszer útján nem behajtható többé. Attól még a bank kérheti tőled, de nem tudja hatósági úton behajtani rajtad.



Közgazdász vagyok, jártas a témában.



Viszont az infok amiket megadtál elég kevesek.

Megkapsz-e minden levelet vagy visszamegy, hogy nem kerested? Amiket megkapsz azokat tértivevénnyel küldik-e és mi a tartalmuk?

FMH volt-e már? Végrehajtást kértek-e már ellened, stb...

2016. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

6-7 éve nem küldtek semmiféle ajánlott küldeményt vagy felszólítást. Tehát nem írtam alá semmit. Egy évben egyszer talán számla-kivonatot kaptam.

Egyébként nem tudnak végrehajtani, mivel semmim sincs. Haszonélvezetem van, de azt ugye nem tudják elvenni. :)

2016. aug. 3. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, most kérkedni akartál, vagy mi?!
2016. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!