Vélemények, tanácsok?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy sikerült elhelyezkednem, immár lassan 1 éve, Rendszergazdaként helyben. Mivel már régi vágyam a jogosítvány, és egy autó. Mivel a munkahelyi és a pénzügyi feltételek adottak, ezért gondoltam hogy veszek fel az OTP-től most akciós személyi kölcsönt. 800.000 ezret szeretnék, 60 hónapos futamidőre. Havi 19.800 a törlesztője így, fixen, és fix kamattal is.


Az autóra olyan 400 maximum 450 ezret szánnék, használtan értelemszerűen. BMW rajongó vagyok már kiskorom óta, ezért egy kis szolid, 316i-t szeretnék venni, amire kell arra nekem tökéletes... És hát, nekem mégis BMW. :) 24 éves vagyok, most kezdeném a jogsit is. Ezért a hitelből szeretném a jogsit is finanszírozni, hogy egyben, egy összegben meglegyen rá a pénz, és folyamatosan tudjam csinálni. Nem akarom mint egyik ismerősöm hogy 1 éven keresztül csinálta szinte, mert nem volt rá pénze folyamatosan...


A fizetésem 110 nettó, helyben itt vidéken. Nem egy álombér, de a sok szánalmas előző munkahelyeim után már ez nekem maga a mennyország...


Azért szeretnék ennyit felvenni, mert alapból az autó alapára, a jogsi költsége, és a vásárlás utáni papírozást is szeretném hogy biztonságosan és teljesen kifussa. Törzskönyv, forgalmi, illeték, eredetiség vizsga stb. stb. Plusz ha úgy van, akkor az apróbb kiegészítők, és a kevésbé apróbbak pl.: gumi garnitúra.


Szüleimnél lakok jelenleg, így a fizetésem egy részét hazaadom. Csütörtökön mennék be a szerződést megkötni. Az autót a párommal szeretnénk közösen, ő még tanul. Ő nyíregyházán lakik, ezért szeretnék néha autóval is menni hozzá. Mert a tömegközlekedéstől már herótom van... Pláne a vonattól.


Szerintetek? Megérné? Tanácsok, vélemények? :)


2016. júl. 25. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem csinálnám, 110eFt nettóból tankolni sem tudod rendesen az autót.

400eFt-os autóval mindig lesz baj, meg lehet rá költeni.

Nem jó így egy életet indítani, no money yes car...rossz felfogás szerintem.

2016. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát azért azt nem mondanám, hogy 110-ből nem lehetne rendesen tankolni, ha nem havi 6000km-t megy vele. Azért egy 316i, 4 hengerrel nem egy bányadömper, pláne ha nem is tolja neki az ember non-stop 120-al.


Ez egy érdekes dolog, mert igazából ha most így, ennyit keres, akkor később sem fog többet. Ilyen alapon sose legyen autója, mert csak 110 nettót keres. Sajnos a munkaerő piac manapság nem teszi lehetővé hogy csak úgy ugráljon az ember egyik állásból a másikba, örül ha van egy, és nem 65 ezret keres 4 műszakban szalag mellett.


Később még úgy sem lesz rá lehetőség, mert utána gondolom már lakás, stb.-re kell majd a pénz. Addig meg ez a hitel legalább letelne, mire az összeköltözés megvalósulna pl. De ez csak az én véleményem. De az biztos, hogy jogosítványt úgy éri meg letenni ha van mit vezetni... Mert csak 150 ezret kidobni arra, hogy legyen az embernek egy plasztik kártyája pluszba, de nincs vele mit vezetni... Na, az a luxus szerintem.

Szomszéd kölcsönautóval meg kb. olyan érzés járni mint műanyag kerekű biciklivel biciklizni.

2016. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy motort pl. 500-550 körül... Annak töredéke a papírmunka is elsőre mint az autónak, van belőle BMW is. Töredéke a fenntartása is, az üzemanyag költsége is... Meg a biztosítás is évente maximum 9 ezerből kijön, és nem pedig közel 50 ezer mint amennyi neked lenne az autó kötelezője évente...


Még ha magadnak és barátnődnek is kompletten veszel egy motoros ruházatot (sisak, felső, alsó, kesztyű) 140körül kijön.


Cakkpakk, mire odakerülsz hogy felhőtlenül tudsz/tudtok motorozni kb. 800-870 ezerből végeztél. De utána a fenntartás, tankolás a töredéke az autóénak... és egy motor ugyanúgy baromi nagy élmény... Még egy Simson is.


1 hátrány: Télen kevésbé használható.

2016. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért azzal vitatkoznék, hogy egy motor fenntartás olcsóbb lenne. Gyakrabban kell olajat cserélni, egy gumi szettnek is csillagos ég az ára meg minden egyég, ráadásuk sztem többet is eszik (bár ez függ attól milyen motor).


Ezért biztosan nem fogtok szeretni, de szerintem aki 110eFt nettót keres annak ne legyen autója, mert egyszerűen nem engedheti meg magának (persze nem kell rám hallgatni, nyugodtan vegyen ha úgy érzi). Kérdezett valamit én elmondtam a véleményemet.

2016. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a 110 ezer nettó kevés rá hülyeség.... Miért?


Mert pl. nem hinném hogy akinek az országban ilyen autója van, mindenki 150-200 ezer nettót keresne amiből már lehetne autót fenntartani. Ha így lenne, elég kevés embernek lenne idehaza autója, úgy érzem. Van akinek 100 ezer sincs a fizetése, mégis van autója... Hogy milyen, és hogy tartja fenn az más kérdés. De szerintem nagy marhaság, hogy 110 ezerből ne lehetne egy ilyen kis autót fenntartani... Mert kis autó. Attól hogy BMW. Azért ha valaki hetente utazgat tömegközlekedéssel, teljes áron, akkor azért az sem kevés összeg. 25.200Ft egy hónapban, csak magát az oda-visszautat számolva, ebben benne sincs a plusz költség, a busszal való tovább utazás esetleg, vagy elmenni ide oda, szintén tömegközlekedéssel. Plusz még ebben mindig nincs az, hogy esetleg elmenjen az ember enni valamit, vagy bármi. Nem beszélve arról hogy a tömegközlekedés egy s**r. Dugig van, meleg van, büdös, koszos, időhöz vagy kötve, k*rv* drága. Az utazgatásra csak egy hónapban elmegy több mint 30 ezer legalább, és még se nem ettetek, se nem ittatok semmit. Az még pluszba hozzájön.


Ha nem egy lelakott benzintemetőt vesz az ember, ami 150 ezerbe kerül, és 100 litert eszik 100-on, akkor az röhögve eltud tartani egy ilyen kaliberű autót ennyi pénzből... Nem kell téglát kötni a lábra, meg körforgalmakat 50x körbedriftelni. Én bődületes marhaságnak tartom hogy ha valaki "csak" ennyit keres, ne vegyen autót SOSE, mert nem engedheti meg magának.....

2016. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgyis azt csinálsz amit akarsz.... Hiába próbálunk mi itt lebeszélni róla.


De azért elmondom a véleményem, mit gondolok erről.

Hitelt semmi képpen nem vennék fel. A végén sokkal többe lesz, illetve sokkal tovább fizetni fogod mintha összegyűjtenéd rá a pénzt és egyben kifizetnéd.

Valamint a 110 nettó nagyon karcsú, ebből fizetsz hitelt, biztosítást, tankolod, fenntartod, javíttatod ha elromlik, és még nem ettél, nem ittál, nem laktál, nem szórakoztál....


Tipikus hiteles eset: autó hirtelen elromlik,vagy akár összetörik, nincs félretett pénzed a javíttatásra, hitelt továbbra is fizetned kell, autó meg szépen üzemképtelenül áll az udvaron pénzhiányában. Fizetsz valamiért de nem használhatod tipikus esete.

Az az árkategória meg a roncs / használhatatlan ( bocsi tapasztalat) amiben te gondolkozol. Lerobbansz lesz pénzed hazaszállíttatni? Nem hinném...


Egy szó mint száz hitelből ne, készpénzből talán, ha másra nem akarsz majd költeni csak az autódra. Fiatalon kevés pénzel, én így csinálnám. 1 évet vársz még és meglesz a pénz ami kell, az nem sok idő.

2016. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!