Mi az az állományi díj?

Figyelt kérdés

Az Erste bank a tudtom nélkül december óta elkezdte terhelni a befektetési számlámat 5000Ft állományi díjjal valamint számlánként 350 Ft-tal.


Milyen jogon teszi meg ezt az Erste bank, hogy az éves 12000Ft-os díjamat 72600Ft-ra emelte a kvázi tudtom nélkül?!



Hogy merészelte? EZ egy MAFFIA!


Hol lehet panaszt tenni?



#állományi díj #bankmaffia
2016. júl. 22. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Először is el kellene olvasnod az ÁSZF-et és a kondíciós listát. Ha abban kerek-perec le van írva -és nyilván le van írva- hogy mi miért van, akkor sehol sem tehetsz panaszt, hiszen a szerződéseddel elfogadtad mindezt.
2016. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Milyen szerződést?



Nem érted? Én nyitottam valamikor egy adott szerződéssel havi 1000Ft-os számlavezetési díjjal egy befeketetési számlát. Erre az Erste bank fogta és bevezette rá a tudtom és beleegyezésem nélkül a havi 5000Ft-os álloményi díjat. Valószínű A mocskos tolvaj Tarsoly alávaló gazember miatt. Velem töltik fel a BEVA-t, amiből kártalanították azokat, akiknek a pénzét ellopta a Questor!



Érted már?


Miről beszél hogy én szerződést írtam alá?



Ez nettó TOLVAJLÁS!

2016. júl. 22. 10:53
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Pl. úgy, hogy belevan írva a szerződésbe, hogy bármikor kivethetnek egy ilyen díjat a számládra...


Ha szerinted ez törvényellenes cselekedet volt, szerezz egy ügyvédet és perelj ki belőlük pár milliárdot. Sok szerencsét.

2016. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Díjat emeltek,amire az ászf és a törvény lehetőséget ad. De ha ilyen magas az állomány díj, akkor elég magas összeg lehet a számlán, így valószínűleg van prémium bankárod vagy egyéb kapcsolattartód, akivel tudsz konzultálni. Ha elégedetlen vagy, akkor meg vidd máshová a számlád, ez a legnagyobb büntetés nekik.
2016. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, rendben.
2016. júl. 23. 06:18
 6/9 anonim válasza:

Azóta már más bankok is kvázi megadóztatját az értékpapír megtakarítást, mint tőkét. Nem elég a kamatrés, az éves díj, a kezelési költség, a hozamok egy része, még mindig túl kevés banki vezetőnek van szolgálati autója vagy menő karórája. Ez a súlyos állapot természetesen nem tartható fenn.


Én elhiszem, hogy ez a mai Magyarországon törvényes, de azért az egyoldalú módosítások lehetősége ennyire eltérő súlyú szereplők esetén mint egy bank és egy banki ügyfél minimum etikai kétségeket ébreszt. Én miért nem tudok egyoldalúan módosítani a feltételeken???

2017. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jól beszélsz!
2017. dec. 15. 20:56
 8/9 anonim válasza:
És azt is szögezzük le, hogy ez bizony egy vagyonadó. Amit a politika nem tudott/mert bevezetni 28 év alatt, megtették helyettük a bankok.
2018. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez így van és talán még jogos is lenne, ha valaki állandóan jól keres, de akinek ez régi megtakarítása, örökség, akármi, amit már leadóztak ezerszer, na így már igazságtalan. De valójában a Tarsolyék által ellopkodott eltőzsdézett milliárdok, amit az OBA-ból kárenyhítettek, azt töltik vissza ahogy ezt már más megfogalmazta.


Az undorító ebben az, hogy folyamatosan azt hangoztatják, hogy biztosítva vagy 100k EUR-ig, miközben szépen lassan a saját pénzedből biztosítod magadat, akaratod ellenére, és közben azt mondják az OBA biztosít.

Persze az évi 72000 ft nincs arányban a 100k EUR-ral, na de nincs is jelenleg kockázat, mármint ha a felügyelet tette volna a dolgát, akkor nem következhetett volna ez be. De kizárt hogy ezt nem vették észre, benne lehetett a vizsgáló is. Még hogy KELLER - KELER számla. Micsoda hazugság, hogy a a kettő LL betűt benézték. Ugyan már!!!

2018. febr. 15. 02:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!