Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nyitok egy másik kártyát,...

Ha nyitok egy másik kártyát, más banknál, akkor azt is zárolják?

Figyelt kérdés
Valamilyen adótartozásom van. Zárolva van a kártyám. Ha nyitok egy másik kártyát azt is zárolni fogják? Vagy csak a bankkártyámon van az adótartozás? 500 km kellene utaznom hogy megtudjam mi van. A NAV-nál nem tudnak semmit mondani mert nem ide tartozom, a bankomnál sem. Jött egy papír talán az a banktól hogy adótartozásom van a NAV felé vagy mi. Ott a bankkártyám száma stb. Tettem a kártyámra pénzt de nem vonták le és ugyanúgy zárolva van. Nem is vagyok minuszba. Most sorba vagyok állítva, nem tudom mit jelent. Mi van ha nem fizetem ki kb 3 hónapig? Mert ahol most vagyok nem lehet azt mondták, nem tudok utazni jelenleg. A lényeg hogy kellene nekem egy bankkártya amit tudok használni. Ha nyitok egy újat azt majd tudom? Nem zárolják? Mondom felteszem itt a kérdést ha már senki nem tud rá válaszolni még a NAV sem ebben a megyében. Nem tudom mennyit érteni ebből de nagyon szépen köszönöm ha segít valaki és ha elolvasta :D Ha nem tiszta valami akkor kérdezzetek. Vagy megnézek valamit a papíron ami jött. Köszi előre is.
2016. júl. 19. 13:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az inkasszó 35 napig lehet a bankszámlán ez neked 07. 22-én le fog járni. Utána a végrehajtón múlik, mikor tesz újra inkasszót a számládra.

Ha 07.22-ig befizetsz a számládra 15000 Ft-ot, vagy valakivel átutaltatsz, akkor a bank ezt nem írja jóvá a számládon, hanem egyből a NAV-nak utalja az összeget és ezzel az inkasszó megszűnik.

A kölcsönfelvételedet ez a tartozás valószínű nem fogja befolyásolni, ott csak a jövedelmedet vizsgálják, illetve hogy szerepelsz-e KHR listán, és oda adótartozásért nem kerülsz fel.

2016. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor kérek kölcsön valakitől addig hogy rátudjam tenni a kártyára.
2016. júl. 19. 19:26
 13/18 A kérdező kommentje:
De akkor múltkor miért nem vonták le? Írtad hogy egyből a NAV-nak megy. Akkor csak 22.-étől számítva? Csak azon a napon vonják le? Mert már én tettem rá 18 ezret de nem vontak le belőle pedig több óráig rajta volt. Fontos lenne. Ha most én ráteszem a pénzt, ők 22.-én levonják tuti? Akkor 20.-án nem? Mert korábban sem vonták le mikor volt rajta azért mondom ezt.
2016. júl. 19. 19:29
 14/18 anonim ***** válasza:
Mivel magánszemély vagy, az öregségi nyugdíjminimum, havonta 28500 Ft mentes az inkasszótól. Ennek négyszereséig, 114000 Ft-ig mindennek a fele vihető, efölött pedig minden. A 18000 Ft-od a 28500-as határ alatt volt, ezért nem hajtották be. Ha utalnak a számládra, legjobb, ha a bankodtól utána te kérsz egy átutalást a NAV végrehajtói számlájára, ami a levélben szerepel. Vagy bemész a NAV-hoz, kérsz egy csekket és feladod postán. Amint beérkezett a pénz, leveszik az imkasszót a számládról.
2016. júl. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mivel magánszemély vagy, az öregségi nyugdíjminimum összege 28500 Ft mentes az inkasszó alól. Ennek 4-szereséig, 114000 Ft-ig mindennek a fele vihető, afölött minen. Ezért nem hajtották be a 18000 Ft-odat. Ha utalnak a számládra, kérj a bankodban egy átutalást a NAV végrehajtói számlájára, ami a levélben szerepel. Vagy kérj egy csekket a NAV-tól és fizesd be postán.
2016. júl. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor bemegyek a bankba és kérek egy átutalást a NAV végrehajtói számlájára. A kölcsönt meg utalással is tudom kérni ezek szerint, szóval tudnak nekem utalni. Akkor ezek biztosak?
2016. júl. 20. 10:23
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen, a számlád él, bárki utalhat rá. 22-étől inkasszó se lesz rajta és ha sikerül valamilyen módon rendezni a tartozást, nem is kerül rá többet.
2016. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Minden jót nektek!
2016. júl. 20. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!