Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nyitok egy másik kártyát,...

Ha nyitok egy másik kártyát, más banknál, akkor azt is zárolják?

Figyelt kérdés
Valamilyen adótartozásom van. Zárolva van a kártyám. Ha nyitok egy másik kártyát azt is zárolni fogják? Vagy csak a bankkártyámon van az adótartozás? 500 km kellene utaznom hogy megtudjam mi van. A NAV-nál nem tudnak semmit mondani mert nem ide tartozom, a bankomnál sem. Jött egy papír talán az a banktól hogy adótartozásom van a NAV felé vagy mi. Ott a bankkártyám száma stb. Tettem a kártyámra pénzt de nem vonták le és ugyanúgy zárolva van. Nem is vagyok minuszba. Most sorba vagyok állítva, nem tudom mit jelent. Mi van ha nem fizetem ki kb 3 hónapig? Mert ahol most vagyok nem lehet azt mondták, nem tudok utazni jelenleg. A lényeg hogy kellene nekem egy bankkártya amit tudok használni. Ha nyitok egy újat azt majd tudom? Nem zárolják? Mondom felteszem itt a kérdést ha már senki nem tud rá válaszolni még a NAV sem ebben a megyében. Nem tudom mennyit érteni ebből de nagyon szépen köszönöm ha segít valaki és ha elolvasta :D Ha nem tiszta valami akkor kérdezzetek. Vagy megnézek valamit a papíron ami jött. Köszi előre is.
2016. júl. 19. 13:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Fényképezd le a levelet, amit kaptál, takard ki a rád vonatkozó adatokat, és töltsd fel, mert ez így tényleg elég katyvasz. :-)
2016. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy csak a bankkártyámon van az adótartozás?"

Ilyen nincs.

2016. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Az lehet a baj, hogy funkcionalis analfabeta vagy, sem a bank, sem a NAV levelet nem tudod elolvasni ugy, hogy meg is ertsd. Utazz csak szepen 500 kilometert...
2016. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2016. júl. 19. 15:50
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Adotartozas, amit megprobaltak levonni a bankszamladrol. Nem sikerult, mert nincs rajta eleg penz. Nem a bankKARTYADON, hanem a SZAMLADon. Tudod mi a kulonbseg a ketto kozott, ugye?


Na most a NAV az nem teljese hulye am, ha nyitsz valahol uj szamlat (nem KARTYAT, SZAMLAT), akkor azt bizony ok azonnal latjak, es raterhelnek arra is.


Mellesleg kizartnak tartom, hogy a NAV ne tudott volna valaszolni, csak egy budos szot nem ertettel a valaszukbol. Ez nem a NAV vagy az OTP hibaja...

2016. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem tudtak semmit mondani mert nem ebbe a megyébe tartozom.
2016. júl. 19. 16:36
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ különben. Akkor nem nyitok új számlát-kártyát. És a jelenlegi számlára utalni sem lehet? nem tudnak róla pénzt levonni? Kp-t feltudok venni a banknál, de vonnak le belőle. Kölcsönt akarok felvenni és utalással jobban megéri.
2016. júl. 19. 16:40
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

'Kölcsönt akarok felvenni és utalással jobban megéri.'


Adotartozassal, kolcsont...? Az igen, joember, te aztan kepben vagy rendesen...

2016. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem zárolva van a kártyád, sem a számlád, hanem inkasszó van rajta (egy ideje azonnali beszedési megbízásnak hívják)

Van/volt nem egészen 15ezer Ft tartozásod a NAV felé. Ez lehet: adó-, járulék-, illeték-, vámtartozás; a levélben szereplő számlaszámból nem derül ki, mert az már a NAV végrehajtói letéti számlaszáma: "NAV Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Adó- és Vámigazgatósága végrehajtói letéti számla

10027006-01601051"

Másik megyei NAV igazgatóság/kirendeltség azért nem mond semmit, mert csak a mostani állapotát nézi meg az adófolyószámládnak és ez az összeg már nem szerepel az eredeti adónemen (ahol a tartozásod keletkezett)

A borsodi NAV csak akkor válaszolna érdemben telefonon, ha lenne telefonos ügyfélazonosító számod. Anélkül csak általános tájékoztatást adnak telefonon, konkrét ügyre vonatkozót nem.

Ha van ügyfélkapud, vagy nyitsz egyet, az adófolyószámládon meg tudod keresni (a végrehajtás előtti időben szerepel), hogy milyen adónemen van tartozásod.

Ha nincs a bankszámládon egyéb sorbaállított tétel (más tartozás), akkor ha kiegyenlítetted ezt az összeget (minimum 15ezer forintot tettél a számládra), akkor rendezi az inkasszót és újból használhatod a bankszámlád (és a kártyád is)

Mindig mondom, hogy a napi testnevelésóra és az orrba-szájba énekóra helyett pénzügyi oktatást kellene tartani az iskolákban, mert szörnyű amilyen katyvasz van sokak fejében a pénzügyi fogalmak terén.

2016. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor ők 22.-én fogják megint megpróbálni levenni a pénzt? Csak az a baj már nincs meg. Kölcsönt meg nem adnak így fel? Mindenki mást mond egyébként. Az OTP-nél azt mondták hogy nem fogják levonni a kártyámról, ezért is vettem le a pénzt vissza.
2016. júl. 19. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!