Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fel lehet venni kölcsönt,...

Fel lehet venni kölcsönt, hogy tudjuk törleszteni a 3-4 másik kölcsönt?

Figyelt kérdés

3-4 féle törlesztő részlettel mindig havi 500 minuszban vagyunk nem tudunk élni


családi házat nem kéne veszni hagyni


fel lehetne venni erre mondjuk annyi milliót amiből mindet vissza lehetne fizetni, hogy aztán csak ezt az egy nagyon sokat kelljen fizetni?


2016. jún. 17. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Elvileg igen, de gyakorlatilag nem.

Számít a fizetésetek is, talán 40%-ig lehet terhelni, tehát az lesz a legszűkebb keresztmetszet. Emellett a hitelkiváltás pénz, alaphangon 100-200 ezer Ft-tal számoljatok, és saját tapasztalat alapján fél év az átfutása egy hiteligénylésnek.

2016. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:(
2016. jún. 17. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha elkezd folyni a víz a házban, akkor azt nem úgy kell megoldani, hogy a ház másik részéből kiveszed a csövet és berakod, mert akkor ott fog folyni.


Ez se elméletileg se gyakorlatilag nem jön össze, max úgy ha az ember talál valami kiskaput (egy új hitelkonstrukciót) és pont annyival kell kevesebbet fizetni havonta, hogy jó legyen, aminek már önmagában nagyon kicsi az esélye.

Gondolj bele! Felvettél kölcsönt, mert a bank megbízott benned, ezért neked havonta valamennyi pénzt be kell fizetned, hogy rendben legyetek. Te nem tudsz/szeretnél ennyi pénzt fizetni, ezért elmész újabb kölcsönért. Igen ám, de a kölcsönhöz neked kell a bizalom is, amivel elhiszi bank, hogy te vissza fogod fizetni. Ha a bank látja, hogy azt a 3-4 hitelt sem bírod, amit eddig fizetsz, akkor ha egy csepp esze van, nem fog neked hitelt adni. Mivel ezzel úgy is az a célod, hogy kevesebb pénzt fizessél havonta, de hosszabb futamidővel, ezért célszerű lenne megkérdezni a bankot, hogy van-e lehetőség szerződésmódosításra, ami nem olcsó, de jó kompromisszum lehet.


Én nagyon hitel ellenes vagyok, maximum lakáskölcsönt vennék fel, ezért fogalmam sincs, hogy hogyan tud az ember 3-4 kölcsönt nyugodt szívvel felvenni.

2016. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
léteznek adósságrendező hitelek, ha hitelképesek vagytok
2016. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Pedig ha tényleg havi 500 ezer mínuszban vagytok, akkor előbb-utobb úgyis viszik a házatokat. Jobb szembenézni a szomorú igazsággal.
2016. jún. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a házon nincs semmi amugy, arra nem vettünk fel semmit és nincs rajta jelzálog .
2016. jún. 17. 22:45
 7/8 anonim ***** válasza:

És egy újabb hitellel mit érnél el?


Csak időhúzás és még nagyobb ostobaság lenne!


Ha most is már mínuszban vagytok akkor +1 hitellel még ennél is lejjebb lennétek!


Szerintem ez lenne a legtisztább ügy ,hogy hagyjátok veszni a házat és egy teljesen új lappal indulnátok MINDENFÉLE HITEL NÉLKÜL!


OFF: Sosem értettem az embereket akik hitelből tartják fenn magukat! Lehet hogy sokkal nehezebb és időigényesebb hitel nélkül saját életet létrehozni ,de ha egyszer sikerül akkor tudod hogy az csak is a tied ,nem a banké!


Erre szokták azt mondani: az ember a saját hibáiból tanul!


Én egyszer hoztam ki T-Mobilból telefont előfizetésre (ezt is részletnek hívják amúgy egy szinten)!

SOHA DE SOHA TÖBBET NEM CSINÁLOK ILYET MEGTANULTAM! (Pedig ez csak egy telefon volt)!

2016. jún. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mekkora hotelek, hogy havi 500 ezer mínuszban vagytok havonta? Mennyi a jovedelmetek? Mekkora és milyen hiteleitek vannak? Mennyi a havi törlesztőrészlet? Lehet érdemes más típusú hitelt felvenni, de ennyi infó nem elég. Ha pl hitelkártya ketyeg 49%-os kamattal, akkor azt jobb kiváltani egy személyi kölcsönnel. Nekünk pl van egy személyi kölcsönünk, ami 20%-os kamattal fut, most szeretnénk kiváltani egy olyannal, ami "csak" 12,5%-os. Havi szinten kb 10 ezer Ft-ot spórolunk ezzel. De nektek ennyi spórolás nem lesz elég, ha fél milliós mínusz van a havi büdzsében.
2016. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!