Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta megteheti-e, hogy...

Fundamenta megteheti-e, hogy egy hónapban kétszer emeli le a havi részletet?

Figyelt kérdés
Múlthónapban kötöttük meg a szerződést a párommal. 2x20.000 ft-os előtakarékosság. 10.én van a hónapforduló. Erre a napra ütemeztük az automatikus pénzlevonást. Kaptunk egy csekket, amiben az állt, hogy a bankunk nem fogadta el még a feltételeket, ezért fizessük ki 10.-éig a 40.000 ft.-ot. Kifizettük, ehhez képest hétfőn, 11.én automatikusan levonta a bank is a pénzünket. Ügyintéző 3 lehetőséget adott. Egy: benthagyjuk a pénzt,kamatozni fog de állami támogatás nem megy rá. Kettő: jövőhónapot lefagyasztjuk, majd a most leemelt összeget fogják átrakni arra a hónapra. Három: visszakapjuk a pénzt, de 20 000 forintonként 2000 ft ügyintézési díj?! 40000 forintnál már 4000. Nem mellesleg az ügyintéző szerint már elsején a bankunk visszaigazolta a megbízást. Ilyenkor mi a teendő? Elég pipa vagyok, hisz 40 000 ft-ot nem tudok hiányolni ebben a hónapban.

2016. júl. 13. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk: Itt nem kétszeri levonásról van szó. Amit ti csekken befizettetek (nem kellett volna egyébként, kár, hogy nem beszéltetek a személyi bankárotokkal erről) azt nem könyvelték még le, ezért ment el automatikusan a csob is, ahogy a bank visszaigazolta a kérelmet. Ha van rá mód, következő hónapban vegyétek le a számláról a pénzt, hogy fedezethiány miatt ne tudják levonni és probléma megoldva. Egy hónapban három alkalommal kísérlik meg sikertelenség esetén, erre figyeljetek oda! Rühellem a fundamentát, de itt kivételesen nem ők a hunyók.
2016. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!