Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta azonnali áthidaló...

Fundamenta azonnali áthidaló kölcsönnel jól járok?

Figyelt kérdés

A bugyuta fökérdés után a lényeg: házat vennénk 10 millió ft értékben ezért beszéltem egy fundamentás tanácsadóval aki a következőt javasolta: Mivel mi BAR listások vagyunk ezért a lányom venne fel hitelt úgy,hogy kössünk egy 8 millios szerződést,rögtön igényeljük meg a hitelt...az onerőt egy személyi hitelből és a csok-ból teremtenénk elő.(szem.hitel 1 millio,csok 1,4 M ft.)

Valóban müködne ez? Azt nem értem hogy ha a lányom igényelné a hitelt akkor a csok-ra mi hogyan lennénk jogosultak?


2016. jún. 18. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez sehogy sem fog működni és nem túl etikus az a Fundás személyi bankár, aki ezt tanácsolta nektek.

"kössünk egy 8 millios szerződést" Nagy valószínűséggel a 10 éves szerződés után járó jutalékra hajt, mert ebből garantáltan nem lesz hitel és CSOK sem.

2016. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Uhhh....most elkeseredtem. És miért nem müködne ha szabad kérdeznem?
2016. jún. 18. 20:01
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Lányodnak van párja és aláírni x gyerekre? Mivel neki kell vállalnia, nem neked.


2. Lányodnak van elég jövedelme a hitelhez?


3. Lányodnak van adóstársa/házastársa?


4. Lányod és a társa elég idős, hogy megkapjon ekkora hitelt? A kor is számít.


5. Lányod van annyira ostoba, hogy ebbe belemenjen? Ha te megcsúszol, akkor őt szedik szét. Végül is már bar listás vagy, tehát eddig se tudtál rendesen fizetni, most miért tudnál?


Nem okos dolog ez, ne rontsátok tovább a helyzetet. A fundamentásotok ostobának néz.


Jah és:

Hol is veszitek a házat? Csak mert ha nem frekventált helyen. akkor nem kaptok 20-25%-os önerőre hitelt, csak 35-re max, de lehet rosszabb is.



Plusz, személyi hitel. Vajon megkapja a lányod az 1millát? Mekkora is a jövedelme? Ismerős vett fel most 460ezret, 500-at már nem adtak, mert nem eléggé idős.



Sok sebből vérzik ez.

2016. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. Nem a lányom igényelné a CSOK-ot hanem mi.(ez az amit nem értek mert ugye csak a lányom vehetne fel hitelt,a CSOK-ot meg csak mi.(rá és a testvérére.)

2. Van jó jövedelme.

3.van adóstárs is.

4.Nem ostoba a lányom....albérletre fizetünk 100 ezret plusz rezsit,összeköltöznénk és együtt fizetnénk a hitelt.

Azért mert BAR listára kerültünk anno,nem jelenti azt hogy most is fizetésképtelenek lennénk. Háromszor annyi a bevételünk mint akkor amikor adósok maradtunk....plusz a lányom is elkezdett dolgozni...

Annyit fizetnénk saját lakásra mint most az albérletre!

2016. jún. 18. 23:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem fog menni, mert nincs olyan lehetőség, hogy a lányotok igényel lakáshitelt és Ti ugyanarra a lakásra igényeltek CSOK-ot.

Csodálkozom, hogy egy Fundamentásnak ilyen hogy fordulhat meg a fejében? Ez már szándékos károkozás, ha Titeket belehajszol egy 10 éves megtakarításba ezzel a tervvel.

Az már csak hab a tortán, hogy olyan gyerekre egyébként sem jár CSOK, aki már dolgozik.

25 év alatti TANULÓI jogviszonnyal rendelkező eltartott után lehet igényelni a CSOK-ot, tehát ha a lányod már dolgozik, ebből a körből Ő kiesik.

2016. jún. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A hitel és a CSOK részét értem,én is ettől tartottam,ezt nem értettem, viszont a CSOK feltételei szerint nem kizáró ok a dolgozó gyermek.Legalábbis ezt olvastam.

Bemásolom:

3. Ki után vehető igénybe a kedvezmény?

 Családi otthonteremtési kedvezmény igényelhető az igénylővel közös háztartásban élő, általa eltartott és a felépített, bővített vagy megvásárolt

lakásba vele együtt beköltöző

vér szerinti és örökbefogadott gyermeke után, vagy

a fiatal házaspár - meglévő gyermekei számától függetlenül – legfeljebb

két születendő gyermek vállalása esetén.

 A kedvezmény szempontjából gyermeknek minősül

a magzat, a terhesség betöltött 24. hetét követően, valamint

aki az igénylő eltartottja és a 20. életévét még nem töltötte be, vagy a 20.

életévét már betöltötte, de felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanul

és a 25. életévét még nem töltötte be, vagy a 20. életévét már betöltötte,

de megváltozott munkaképességű személy és ez az állapota legalább egy

éve tart, vagy egy év alatt előreláthatóan nem szűnik meg;

2016. jún. 19. 08:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Melyik részében olvastad ki ebből a szövegből, hogy munkaviszonnyal rendelkező gyermeked után is igénybe veheted a CSOK-ot?


A kiemelt szöveg a lényeg:


"az igénylővel közös háztartásban élő, ÁLTALA ELTARTOTT" és a felépített, bővített vagy megvásárolt

lakásba vele együtt beköltöző..."

2016. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!