Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi késedelmi kamatot...

Mennyi késedelmi kamatot verhetnek rá?

Figyelt kérdés
Ha nincs elég keret a kátyámon es nem tudják levonni a fix 33 000-es hitelemet,akkor mi történik? Mindig 5-én vonják,most majd június 5 én vonnák,de az vasárnap,így 6 án fogják,de 8-án utalják a fizetést. Az alatt a 2 nap alatt mi lesz? Utána a júliusban levonandó az normális lesz ha van keret a kártyán ugye?
2016. máj. 20. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk? Pont csak a lényeget hagytad ki, mint minden átlagos kérdező a gyakori pénzügy rovatában...


Milyen kártya? Milyen hitel? Milyen bank?


Lefogadom, nem is kártya, hanem bankszámla - de ilyen apróságon már ne akadjunk fel, mert ugye hitelkártyára nem utalnak fizetést - de ezt már csak azért következtettem ki, mert nagyon okos gondolatolvasó vagyok :)


Innentől viszont minden enigma. Van neked egy bankod, annak ÁSZF-ei, hirdetményei, azokban benne van a késedelmi kamat mértéke, ami lehet akármennyi is. Ha áruhitel, akkor elég sok, ha lakáhitel, akkor nem annyira... A bank honlapján megtalálsz mindent.


A legokosabb lenne felhívnod a bankot, ezt akár most is megteheted, 24/7-ben van ügyfélszolgálatuk, és megkérdezni, mi történik ilyenkor. Mikor próbálják meg legközelebb levenni a törlesztőt - nem biztos, hogy azonnal két nap múlva megteszik, hogy megjön a fizud, lehet, hogy hetek múlva próbálkoznak csak.


Azt is megkérdezheted, te át tudod-e utalni a hitelszámlára az adott havi részletet, hogy ne legyen elmaradásod, két nappal később. Mi ennek a módja, mit kell írni a közleményben stb.

2016. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Cib bank személyi kölcsönről van szó!
2016. máj. 20. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Akkor itt vannak a kondíciós listák. Válaszd ki a tiédet, és ott lesz benne a késedelmi kamat is.

2016. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!