Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez most mi? Késedelmi kamat...

Ez most mi? Késedelmi kamat és plusz 30ezer ft a számlámon?

Figyelt kérdés

Nem, minth abaj lenne, csak nem értem. Szerintem nincs is ott az a pénz amúgy.

De tényleg érdekelne, hogy ez most micsoda. Reggel küldtek egy olyan üzenetet (OTP), amiben ezt írták: "Késedelmi/fedezetlenségi kamat: -1 ft, Egyenleg: 30531 ft"

Amennyit utána tudtam ennek olvasni, ezt magánvállakozók hajtják be az ügyfeleiken. De én már komolyan mindenre gondoltam. Nekem 15-én kellett volna megjönnie a fizumnak, de csak 24-én kaptam meg (diákmunka). Anyum néha készpénzben, néha átutalással kapja, most éppen készpénzben kapta, de ha utalással, akkor az az én kártyámra jön. Apám meg nem is velünk él, de neki van egy magánvállalkozása, ahol legutóbb nem akartak fizetni, de most elvileg fizettek, vagy csak fognak. De neki nincs is bankkártyája, meg miért az enyéet adná meg? Mindig is készpénzben fizették ki.

Most nagyon nem értem, hogy mi van. Az a pénz egyáltalán ott van a kártyámon, vagy csak elírtak valamit?



2015. júl. 27. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

"Késedelmi/fedezetlenségi kamat: -1 ft, Egyenleg: 30531 ft"

ez azt jelenti, hogy levontak tőled 1 forintot, így az egyenleged 30531 forintra módosult. (A levonás előtt tehát 30532 forintod volt.)


Valószínűleg valahogy sikerült az egyenlegeddel minuszba menni, (például kivetted az összes pénzed, de aztán még ráterhelték a számládra a számlavezetési költséget), így az egyeleged 0 forint alá csökkent, és a kamatát fizettették meg veled.

2015. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy az a bizonyos 30 ezer forint miért olt a kártyán, meg könnyen meg tudod tudni, például megnézed a számlatörténetben....
2015. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy tegnap vettem ki 20ezret, így már csak 3000 ft maradt rajta. És nem, nem néztem el, tényleg 30-at írnak.
2015. júl. 27. 11:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendeltem valamit eBay-ről, aztán ugye küldtek SMS-t, amiben már sokkal kevesebb lett az egyenleg. Úgyhogy ez nem tudom, mi volt, mindenesetre nem kaptam 30k-t.
2015. júl. 27. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Netbank, számlatörténet. A legjobb funkciók egyike.
2015. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!