Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elengedi a bank a hitel egy...

Elengedi a bank a hitel egy részét, ha méltányossági alapon kérem?

Figyelt kérdés

Sajnos már évek óta nem tudom fizetni a törlesztőrészleteket,mindig születik egy újabb fizetési megállapodás,de sajnos nem megy.Nem fizetni nemakarok,egyenlőre nem tudok,amíg még gyeden vagyok a 3. gyerekemmel.A hitel még a válság előtti(hitekártya).Most küldött nekem a bank egy kérelmet,amit maga ajánlott fel,hogy méltányossági alapon elengednének belőle valamennyit,ha úgy döntenek!

Beszóló kommenteket nem kérek!Megoldani próbálom a dolgaimat,de egyedül 3 gyerekkel nagyon nehéz!


2016. máj. 4. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha ők küldték nyilván - de 99,99%-is biztos vagyok benne, hogy benne van kitételként, hogy csakis akkor "engednek el" bármennyit, ha mostantól percre pontosan fizeted a csökkentett hitelösszeget.
2016. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem kétlem, hogy nehéz.

Én is átestem ezen, mind lakáshitel, mind hitelkártya ügyében.

Nálam el is indult a végrehajtás, kaptam levelet az árverezésről.

Elengedni akkor szoktak, ha a nagy részét (ők mondják meg,mennyit) egyben be tudod fizetni. Úgy nem működik, hogy elengedik a felét, és a maradékot is fizetheted részletekben továbbra is.

NEkem anno a 6 milliós lakáshitelre írták, hogy ha 3,5 milliót egyben be tudok fizetni, akkor végeztünk egymással. Sajnos nem tudtam.

Tudom, azt írtad, nem kérsz beszólogató kommenteket. Ne is vedd rossz néven, nem beszólásnak szánom.

De azt is írod, a válság előtti időkből való hitelkártya. A hitelkártya általában nem több milliós, csak egy 2-3-4-500 ezres hitelkeret.

A válság meg 2008-ban volt.

Tehát egy minimálisnak mondható hitelt nem tudtál több, mint 8 év alatt visszafizetni. Minden épeszű emberben felmerül a kérdés, hogy ha ennyire komoly anyagi problémáitok vannak, akkor miért kell 3. gyereket vállalni? Egyértelmű, hogy nekik sem tudsz mindent megadni.

2016. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha bank ajánlotta fel ezt a lehetőséget, akkor nyilván lehetséges. Azonban az apró betűben van a kulcs. Gondolom kemény feltételekhez van kötve, mint pl. ezentúl percre pontos fizetés, stb.
2016. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ők küldtek ilyen ajánlatot, akkor nyilván.

De ez úgy szokott működni, hogy x összeget egyben ki kell fizetni és akkor a többi részt elengedik.

Nehéz nem beszólni. Minek 3 gyerek annak, aki ilyen rossz helyzetben van?

2016. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ők ajánlották fel, akkornyílván van ilyen.

Nekem is volt, elengedték a késedelmi kamatokat meg kezelési költségeket, meg ilyeneket, ha a többit egy összegben befizetem.

2016. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

válság előtti, tehát 2008 előtti. A legkisebb még nincs két éves, szóval ő már minimum úgy született, hogy komoly anyagi gondotok volt. És egy nyilván haldokló kapcsolatba szülted.

Csinálj, amit akarsz, de szuper, hogy a normálisan fizetőkön, meg gondolkodókon verik le, ait neked elengednek. Bár attól, hogy engednek el belőle, pont úgy nem fogod fizetni...

2016. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!