Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet legálisan kölcsön kérni...

Lehet legálisan kölcsön kérni nagyobb összeget?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy van egy ismerősöm akinek elég jól megy a sora nekünk pedig kölcsönre lenne szükségünk, de a kamatot nem tudnám fizetni. Lehet kölcsönkérni nagyobb összeget legálisan?

2016. máj. 2. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet. Az csak kettőtökre tartozik, mennyit ad, és milyen egyéb részletekben állapodtok meg. Csak az uzsorázást bünteti a törvény.
2016. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lenne uzsora :D Nem mintha amúgy a bankoknál a "kamat" nem uzsora lenne :D De egyébként ugyan annyit kell visszaadjak :)
2016. máj. 2. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:

"De egyébként ugyan annyit kell visszaadjak :)"


Akkor o gyakorlatilag neked adja ajandekba:

1. Ugyved dijat (ha nem irtok ugyved elott szerzodest valami jelzaloggal, akkor fogtal egy palimadarat :)).

2. Elmaradt kamatbevetelt - amig nalad van a penze, neki nem kamatozik - legalabb 2.5-3%-tol esik el.

3. Tranzakcios ado, hacsak jelenleg nem kp-ben van az egesz.

2016. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ugyan annyit adunk vissza :) Hát nem igazán értem miért esne ő el :) Nincs se ügyvéd se kamat se semmi :) KP-ban megy az egész :) Mivel mind a ketten bízunk a másikban és tudjuk egymásról, hogy mi van így nincs szükség ügyvédre :) Én nem fogok neki kevesebbet visszaadni ő nem fog kevesebbet számolni visszaadásnál.
2016. máj. 2. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hát nem igazán értem miért esne ő el :)"


Ha peldaul Cetelem takarekszamlara tenne ahelyett, hogy neked kolcsonadja, megfelelo osszeghatar folott 2.75%-ot kapna utana /ev. Ha peldaul lakastakarekot nyitna, akkor durvan 8% folotti eves hozamot erhetne el.



"Mivel mind a ketten bízunk a másikban és tudjuk egymásról, hogy mi van így nincs szükség ügyvédre :) Én nem fogok neki kevesebbet visszaadni ő nem fog kevesebbet számolni visszaadásnál."


Ja, hallottam sok ilyen baratsagrol. Es a vegukrol. :) De meg ha nincs is rossz szandek nalad, a gazdasagban is biztok? Mi lesz, ha beut a kovetkezo valsag es mindketten bevetel nelkul maradtok, neki nagyon szuksege lenne a penzre, neked meg nem lesz mibol visszafizetned.


Mint irtam, talaltal egy palimadarat, orulj neki, hasznald jol ki mielott elroppen! ;)

2016. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom én kihasználni :) Nem az a típus vagyok :) Erre csupán most szükségem van. Fordított esetben én is adnék neki.
2016. máj. 2. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!