Melyik bankot ajánlanád?

Figyelt kérdés
Jelenleg az Erste banknàl vagyok, de váltani szeretnék mivel szinte hetente-2hetente utalnak nekem külföldről és minden egyes ilyen utalásnál levon a bank kb.2ezer ft-ot, átváltásra, amit ìgy kicsit soknak tartok. A kérdésem megtalàlható a cìmben, milyen bankot ajánlanátok?tapasztalatok?
2016. ápr. 27. 12:32
 1/10 xswerdy ***** válasza:
én az EUR ügyeimet külföldi számlán bonyolítom. Az tök ingyenes.
2016. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mármint arra gondolsz,hogy külföldi számlát kène csinálnom? azt olvastam itt egy posztban, hogy letilthatják ha látják, hogy folyamatosan itthon használom (?)
2016. ápr. 27. 20:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Használd ki az internet csodáit. Keress rá a különböző bankok oldalára és nézd meg a díjszabást.
2016. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xswerdy ***** válasza:
Ki tiltaná le? A bank? Vagy valaki hatóság? Nem tilos, hogy külföldi számlád legyen. Van bank, aki nem nyit számlát, ha nincs lakhelyed az adott országban, de a legtöbb helyen ez nem gond.
2016. ápr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyiss devizaszámlát, forintszámlára utaltatni külföldről elég drága mulatság. Én a Raiffeisen devizaszámláját ajánlom. Számlavezetés ingyenes, jóváírás a számla devizanemével megegyező pénznemben ingyenes, havonta 2-szer ingyen vehetsz fel ATM-ből készpénzt 300 000 Ft-ig, netbank ingyenes, egyedül a kártya éves díját fizetem, ami négyezer pár száz forint.
2016. ápr. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xswerdy ***** válasza:
előzőnek: én meg akár hányszor ingyen veszek fel pénzt, és ingyen utalok bárhova a világba, és persze kártyadíj sincs. Szerintem ilyen devizaszámlát magyar benk nem nyújt.
2016. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó neked, 6-os. El is árulod melyik banknál és a világ melyik sarkában vagy? Hátha valakinek hasznos lenne az infó. Mondjuk, aki Magyarországon él és külföldről kap utalást, mint a kérdező, annak nem biztos, hogy a külföldi bank jó megoldás, mert a kiutazás a számlanyitáshoz költséges, ha meg nincs lakcíme az adott országban, nem is biztos, hogy nyithat számlát.
2016. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:

7-nek: persze, nem titok, a DKB bank (dkb.de). Bármelyik német vagy osztrák postán elvégezheted a számlanyitáshoz szükséges beazonosítást. De akár itthon is közjegyzőnél, aminek a díját átvállalják. Amúgy Magyarországon élek, de járok ki Németországa sűrűn, úgyhogy én kint intéztem.


Amúgy már olyat is hallottam, ahol webkamerába kell felmutatnod az igazolványodat, és távolról azonosítanak be a számlanyitáshoz.


A legtöbb német online banknak hasonlóan kedvezőek a kondíciói. De tényleg van, aki nem szívesen nyit számlát külföldieknek. A DKB egyébként sok németnek se nyit számlát, panaszkodnak rá különböző blogokban. De akinek egyszer megnyitották, az elégedett velük. Náluk az nem gond, ha külföldi vagy, én is úgy nyitottam, hogy magyar címet adtam meg.

2016. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Akkor neked szerencséd volt a DKB-vel. Én Magyarországon élek, viszont gyakran kapok utalást Németországból, jó lett volna egy német számla. Megpróbáltam én is a DKB Cash-t, mert tényleg szinte minden ingyenes (bár ha nem Euróban, svéd Koronában vagy román Lej-ben vásárolsz a Visa kártyával, azért felszámol 1,75% konverziós jutalékot).

A beazonosításért a közjegyzőnek 5000 Ft-ot kellett fizetnem. Aztán kaptam egy levelet a banktól, hogy valami üzletpolitikai irányra hivatkozva arra az eredményre jutottak, hogy nem tudnak nekem számlát nyitni. Így a közjegyzői díjat buktam.


A távoli beazonosítást tényleg csinálja a DKB meg a Commerzbank is, ez azonban egyelőre csak német személyigazolvánnyal vagy útlevéllel lehetséges.

2016. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xswerdy ***** válasza:

DKB-nál érdemes többször próbálkozni. Mondjuk, hogy a közjegyzői díjat nem fizették ki, azt nem hagynám annyiban.


Van még egy pár bank, akiknél rendszeres bejövő utalás esetén ingyenes a számlavezetés, esetleg azoknál is próbálkozz!

2016. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!