Nekem ezt muszáj fizetni?

Figyelt kérdés

Az Auchanból hitelre vettünk egy tv és egy tűzhelyet már 3 éve. Minden hónapban jön a csekk ami mindig 19.000ft


Rá van írva az egyenleg értesítőre hogy az engedélyezett hitelkeret 390.000 Ft; rendelkezésre álló hitelkeret 82.432 ft; fennálló tartozás 307.000 Ft! Nagyon nem értem hogy hogyan van ez?! 3éve fizetem rendszeresen... olyan mintha soha sem telne le.


2016. ápr. 5. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
És azóta mennyit vásároltatok az auchan kártyával?
2016. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Istenem! NE itt,hanem menj be a madarastecsóba,és ott,a hitel-osztályon kérdezd már meg!
2016. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Egy hitelt nem addig kell fizetni amig "ugy erzed" hogy eleg mar, hanem amig gyun a csekk!
2016. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Kaptál az áruhitelre pontos leírást, mennyi az összes, mennyi a havidíj és hány évre kaptad meg.
2016. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Hogy muszáj-e? Nem, semmit sem muszáj. Viszont a legokosabb, amit tehetsz, hogy fizeted ÉS utánajársz a kondícióknak. Nyilván ettől vissza kell fizetni, de nem mind1, hogy csak kamatot fizetsz-e minden hónapban, mert a törlesztőrészlet csak arra elég, vagy tőkét is törlesztesz. Mivel szinte semmi konkrétat nem írtál, nehéz megítélni. Azon vajon gondolkodtál már, hogy miért vettél fel olyan olyan áruhitelt amiről csak annyit tudsz, hogy 19k havonta? Vagy ilyen "éljünk a mának" felfogásban csak a tűzhely és a TV lebegett a szemed előtt?
2016. ápr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Tehát már közel 700 ezret visszafizettél?

És még mindig van 307 ezer tartozásod?

Mert gondolom nem fél milliós volt a tv meg a gáztűzhely darabonként.

Te kaphattál valami hitelkártyát, amit azóta is serényen használgattál nem?


Mert én is vettem egy laptopot ilyet hitelkártyás kondícióban 12*11 ezer ft részletre, a hitelkártyát ki se vettem a borítékból, és nekem 1 év után le is járt a hitel, annyi volt, amennyi a szerződésben volt. 12 hónap.


Mi van a szerződésben?

2016. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

3 éve?

3 x 12 x 19000 az 684 ezer.

Még ha nem is 0%-os hitelre vetted fel, ez akkor is brutális.

Szoktuk mi is nézegetni, de ha nem 0%-os, egy átlag termékre 10-20 ezerrel kell többet kicsengetni.

Elárulod esetleg, hogy mennyi volt ez a két termék?


Tűzhelyből a márkás is 80-100 körül megvan, tévéből meg már szintén 80-120 körül vannak a hatalmas síkképernyősek.

mégis mennyi hitelt vettél fel?


de hisz ha a kártya 390 ezret enged, akkor ezt már rég visszafizetted. itt valami nem kerek.

jó drága dolgokat vettél, de hitellel együtt is belefért a 390 ezerbe, tehát mondjuk 150-150-nél nem lehetett több egyik sem.

ha 390 a hitelkeret, akkor hogy fizethettél vissza majd 700 ezret?

valamit nem árulsz el.

2016. ápr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!