Spórolt pénz nav?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni tud e valaki segiteni pénzügyekben. 9 éve vagyok párkapcsolatban,és jól élünk párom üzletember nem engedi hogy dolgozzak azt mondta maradjak itthon házimunka stb... Kapok tőle havonta x összeget aminek a felét mindig félretettem,mikor összegyült egy nagyobb összeg mindig beraktam a bankba. Elég nagy összeg van igy a szàmlámon de erről ő sem tud...adóbevallást nem csinálok mert nincs munkaviszonyom tb fizetve van rendszeresen igazából az lenne a kérdésem ezt a spórolt pénzt számon kérheti a nav tőlem? Eddig sosem jött papirom semmi....csak megfordult a fejembe ilyenkor mi van ha vki eltart és én abból spórolok magamnak ? Valaki van ilyen helyzetbe? Normàlis válaszokat kérek....köszi :)

2016. ápr. 4. 18:48
 1/7 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy a 150 ezer forintnál nagyobb ajándékba kapott összegbe is bele tud kötni a nav.
2016. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen igen ha akarnak belekötnek mindenbe..:(
2016. ápr. 4. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, valahogy igazolnod kell a pénz eredetét.
2016. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen :)
2016. ápr. 4. 19:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nullás adóbevallást akkor is kell csinálni.
2016. ápr. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 HSz76 ***** válasza:

Közös háztartásban éltek, ez nem ajándék, attól ne félj.

Ha vagyonosodásit indítanak "ellened", akkor Te a párod jövedelmére tudsz hivatkozni. Ha kiderül, hogy neki ez nem legális jövedelme volt, akkor mindkettőtökön együttesen kérik számon a be nem fizetett adót, bírságot.

De ettől se kell tartanod, mert vagyonosodásit (Szja utólagos ellenőrzése) már csak akkor indítanak, ha bűncselekmény történt.

2016. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :) minden jót nektek
2016. ápr. 5. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!