Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adnátok kölcsön pénzt kamatra,...

Adnátok kölcsön pénzt kamatra, ha?

Figyelt kérdés

Ha olyan emberről van szó, akit:


- még nem nagyon ismersz

- ennek ellenére becsületesnek tűnik

- 100 ezer forint a jövedelme (papíron csak 60), de a szüleinél él, úgyhogy havi max 20 ezret tud fizetni

- banktól nem kap személyi kölcsönt (500ezer kéne neki), mert nincs annyi bejelentett fizuja


Adnátok ilyen embernek kölcsön pénzt, szerződéssel, kamatra (kb annyi kamatra, amennyit a pénzintézet is elkérne, szóval semmi uzsora.)


Azért gondoltam rá, mert amúgy csak a bankban áll a pénzem, szívesen befektetném, de ha lekötöm 1-2 évre, akkor minimális kamata van csak.


Így meg legalább segítenék is valakin.


Adnátok kölcsön? Vagy hagynátok, mert túl kockázatos és van ennél jobb "befektetés" is?



2016. márc. 23. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Jajj ne... Ez olyan rosszul hangzik, hogy feltételezem, mégis a másik oldalon állsz. Gyanús az altruizmusod.
2016. márc. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj az én hibámból, én sajnos nem tartottam be azt az aranyszabályt, amit azóta már megtanultam:


Nincstelen, vagyontalan embernek nem adunk kölcsön, mert nem tudod utána behajtani a pénzt, ha fizetésképtelenné válik.

Még a 100Ft-os jövedelem is nagyon karcsú lenne, ha legális lenne, de gyakorlatilag semmi biztosítékot nem tud ez a személy adni neked, így a kölcsönadás hatalmas kockázat.

2016. márc. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nulla garancia van, hogy visszafizeti, es ha nem fizet, semmilyen eszkozod nincs hogy kikenyszeritsd. Meg rokonnak sem adnek ennyit, nemhogy idegennek.
2016. márc. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem, igazatok van, túl kockázatos.
2016. márc. 23. 23:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

:-)

A kérdezőnek szüksége volt egy balekra, és így mérte fel, hogy talál-e. A másik oldalról adta elő magát.

Mondhatnám, hogy ügyes, de nem az.

2016. márc. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
kedves 5-ös, szerintem paranoiás vagy. :D
2016. márc. 23. 23:47
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Kocsit, pénzt, nőt nem adunk kölcsön, azokból mindig csak a gond van!
2016. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen amúgy nincs hogy "nem uzsorakamat". Te senkitől nem kérhetsz kamatot, mivel te nem vagy pénzintézet, azaz teljesen mindegy mennyit kérsz mindenképp törvénytelen.
2016. márc. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem adnék. Én nem vagyok ellene a kölcsönnek, családon belül nálunk működőképes is. Adtunk is már, kaptunk is már, nem volt belőle gond soha, de tényleg ez egy szűk réteg, akikért tűzbe tennénk a kezünket, és kb 50 éve működik ez a rendszer magunk között. De idegennek nem adnék. Még talán barátnak, de azok közül is csak pár embernek.
2016. márc. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
54%

Olyannak, akit nem ismerek biztosan nem adnék. Nemhogy 500, még ötezret sem. Még ismerősnek se szívesen. Barátnak és olyan rokonnak, akinél tudom, hogy jó helyen van a pénz még adok is, nem csak kölcsön.


"van ennél jobb "befektetés" is?"


Attól függ, hogy mit tartasz jónak. Minél magasabb a befektetés kamata, annál magasabb a kockázat. Ha valaki azt állítja, hogy ez nem igaz, azzal nem nagyon érdemes szóba állni. Persze 500 ezerből nem várnék túl sokat, így nem is közvetlen pénügyi befeketetésre használnám. Magamba fektetném be. Képzés, nyelvtanulás, ilyesmi. Persze elsősorban akkor, ha nem lennék megelégedve a jelenlegi munkámmal, munkahelyemmel.

2016. márc. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!